Лауреати «Телетріумфу-2008»
29 серпня 2008 року у приміщенні Національної опери у Києві відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів національної премії у галузі телебачення «Телетріумф-2008».
Церемонію у прямому ефірі транслює Національна телекомпанія України. Ведучими чотирьох частин церемонії стали Світлана Леонтьєва та Тимур Мірошниченко; Олена Кот і Костянтин Кіркарян; Андрій Kische і Вікторія Батуї; Ілона Довгань і Олексій Ліхман; Юлія Литвиненко і Анатолій Бондаренко.
Номінації:
1. Ведучий інформаційної передачі (Наталія Мосейчук («1+1»), Ганна Гомонай («Інтер»), Лідія Таран (5 канал)
— ЛІДІЯ ТАРАН
2. Ведучий розважальної передачі: (Тіна Кароль і Юрій Горбунов («Танці з зірками-3», «1+1»); Маша Єфросиніїна («Модний вирок», «Інтер»); Богдан Бенюк («Еники-беники», СТБ/ «Студія Пілот»)
— ТІНА КАРОЛЬ І ЮРІЙ ГОРБУНОВ
3. Репортер (Світлана Усенко («1+1»), Дмитро Драбик («Інтер»), Костянтин Грубич («Знак якості», «Інтер»)
— СВІТЛАНА УСЕНКО
4. «Дебют»: (Оксана Караванська («Модний вирок», «Інтер»); Сергій Рахманін («Дуель», ТРК «Україна»); Тетяна Даниленко (5 канал)
— СЕРГІЙ РАХМАНІН
5. Телевізійний дизайн: (оформлення ефіру «1+1»; «Великі українці, «Інтер»; оформлення М1, «Телеодин»)
— 1+1
6. Документальний фільм (серіал): («Сходження», «1+1»; «Ген жорстокості», «Інтер»; «Українська незалежність. Шосте скликання», 5 канал)
— «ГЕН ЖОРСТОКОСТІ», «ІНТЕР»
7. Художній фільм (серіал): («Неземний» («Стар медіа», СТБ), «Зачароване кохання» («Інтер»)
— переможця не визначено
8. «Відроджена історія»: («Сказання про хрещення Русі», «Стар Медіа»; «ТСН» про реліквії у Швеції, «1+1»; «Правдива історія майора Вихря», «Інтер»)
— «ТСН», Леся Сакада-Островська, «1+1»
9. Спеціальний проект: («Великі українці», «Інтер»; «Свобода Савіка Шустера», «Інтер»; «Знак якості», «Інтер»; українське дублювання «Сімпсонів», «Студія Пілот»)
— «ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ», «ІНТЕР»
10. Місцеві новини: (Фільм про онкохворих дітей, ТРК «Люкс», Львів; «Наш репортер», ТРК «Люкс», Львів)
— «НАШ РЕПОРТЕР», ТРК «ЛЮКС»
11. Регіональна передача: («Мій герой Володимир Етуш», ТРК «Клас», Донецьк; цикл «Кримський ковчег», ТРК «Симон», Харків)
— переможця не визначено; номінантам вручені грамоти
12. Дитяча передача: («Найрозумніший», «1+1»; «Еники-беники», СТБ, «Студія Пілот»)
— «НАЙРОЗУМНІШИЙ», «1+1»
13. Розважальна передача: («Танці з зірками-3», «1+1»; «Вечірній квартал-3», «Інтер»)
— «ТАНЦІ З ЗІРКАМИ-3», «1+1»
14. Музична передача: («Караоке на майдані», «1+1»; «Дуже новорічне кіно, або ніч у музеї» , «Інтер»)
— «КАРАОКЕ НА МАЙДАНІ», «1+1»
15. Спортивна передача: (Журнал Ліги чемпіонів УЄФА «Про Лігу», «1+1»; «Футбольний вік-енд», ТРК «Україна»)
— «ПРО ЛІГУ», «1+1»
16. Навчально-пізнавальна, культурологічна, соціальна передача: («Олександр Довженко. Між кесарем і Богом», НТКУ; «Книга.UA», НТКУ; «Паралельний світ», «Студія Пілот»)
— «ПАРАЛЕЛЬНИЙ СВІТ», «СТУДІЯ ПІЛОТ»
17. Суспільно-політична (аналітична) передача: («Подробиці тижня», «Інтер»; «Дуель», ТРК «Україна»; «Час. Підсумок тижня», 5 канал)
— «ПОДРОБИЦІ ТИЖНЯ», «ІНТЕР»
18. Інформаційна передача (новини): («ТСН», «1+1»; «Подробиці», «Інтер»; «Новини 24», ТРК «Люкс»/Канал «24»)
— «ТСН», «1+1»
19. «Фаворит телепреси»:
— «ЗА ВІКНАМИ», СТБ
20. За особливий внесок у розвиток українського телебачення (премія Національної ради).
— переможця не визначено
«Телетріумф-2008»: передісторія
9 червня 2008 року Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оголосила початок приймання заявок на участь у конкурсі. Наступного дня асоціація «Індустріальний телевізійний комітет» заборонила Національній раді користуватись торгівельною маркою «Телетріумф», яка начебто належить ІТК. Останнє категорично спростував оргкомітет премії. Згодом виявилось, що ІТК не володіє, а лише управляє правами на ТМ «Телетріумф», власниками якої є група компаній «Таврійські ігри». Передавши всі права Національній раді, ІТК припинив участь в організації проекту «Телетріумф», і частина каналів, які входять до асоціації, вирішили не подавати свої заявки на участь у конкурсі. Зокрема, з-поміж провідних каналів «Телетріумф-2008» бойкотує холдинг Віктора Пінчука – Новий канал, СТБ та ICTV. Причиною конфлікту експерти вважають відсутність спільної мови між провідними гравцями телеринку та регуляторним органом, зокрема, з питання збільшення квоти української мови в телеефірі. .
Оргкомітет отримав 263 заявки на участь у конкурсі від 46 телекомпаній. Пряму трансляцію церемонії нагородження проводить Національна телекомпанія України.
Повний перелік номінантів «Телетріумфу-2008».
З-поміж номінантів журі вибрало по три претенденти на нагороду в кожній номінації – шорт-лист премії.
Церемонія нагородження «Телетріумфу-2008» повинна була пройти у місті Кам’янці-Подільському Хмельницької області. Проте у зв’язку з наслідками липневої повені, що торкнулась південного Поділля, НТКУ виступила з ініціативою перенести церемонію до Києва. Національна рада пристала на цю пропозицію.
5 серпня у ході організованого «Телекритикою» круглого столу експертна рада премії «Фаворит телепреси» визначила «Фаворита телепреси-2008». Перелік номінантів ви можете побачити тут.
Історія «Телетріумфу»
Національна премія у галузі телебачення «Телетріумф» була заснована рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 14 грудня 2000 року. Ініціатором створення премії був тогочасний член Нацради Микола Баграєв – засновник групи компаній «Таврійські Ігри», у співпраці з якою в перші роки проводилась церемонія нагородження «Телетріумфом».
«Телетріумф-2001» мав 14 номінацій. Оргкомітет отримав 115 заявок від 51 телерадіокомпанії; переможців визначали 72 експерти. Церемонія нагородження відбулась 25 квітня 2001 року в палаці «Україна» у Києві. Ведучою першої, другої і третьої церемонії була телеведуча Тетяна Цимбал.
У 2003 році співорганізатором конкурсу стала асоціація «Індустріальний телевізійний комітет». Кількість номінацій щороку змінювалась. У 2004 році канал «Інтер» провів першу трансляцію церемонії нагородження.
У 2005 році «Телетріумф» вперше (і поки що востаннє) проводився поза межами столиці – у Запоріжжі.
У 2006 році церемонія нагородження пройшла у формі музично-розважального шоу, що транслювалось телеканалом «1+1».
«Телетріумф-2007» відбувся 23 серпня 2007 року у палаці «Україна». Телеверсію демонстрував у записі Новий канал. Під час «Телетріумфу-2007» було вручено премію «Фаворит телепреси» — першу в Україні нагороду медіа-журі в галузі телебачення, організатором якої є «Телекритика»
Перелік лауреатів «Телетріумфу» попередніх років можна побачити тут.
Положення про Національну премію «Телетріумф» затверджене Національною радою 6 червня 2007 року.
Офіційний сайт «Телетріумфу» — http://www.teletriumf.org
Привітання голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталія Шевченка з відкриттям урочистої церемонії нагородження премією «Телетріумф-2008».