31 Мар 2008, 08:09

Ющенко за ріст впливу України у міжнародному медіапросторі

Ющенко за ріст впливу України у міжнародному медіапросторі

Президент України Віктор Ющенко, виступаючи на всеукраїнському форумі інтелігенції заявив, що великі друковані видання в країні повинні виходити українською мовою. За його словами, на даний момент тільки три великі газети видаються  українською. Раніше Віктор Ющенко оголосив "інформаційну експансію іноземних держав" головною загрозою національній безпеці країни.

 

"Я наполягаю, що загальний інформаційний простір повинен бути дійсно українським. Домінування в нім сусідніх держав повинне бути припинене", — заявив Президент України. Віктор Ющенко зазначив, що зараз українською мовою видаються тільки три загальнонаціональні газети: "Україна молода", "Газета по-українськи" і "Сільські вісті". У своєму виступі він підкреслив, що загальнонаціональні друковані видання, або, принаймні, частина їхніх тиражів, мають виходити  державною мовою. За словами Президента, на українському телебаченні склалася майже така ж ситуація. Крім того, як заявив Ющенко, 18% операторів кабельного телебачення в Україні навіть не мають ліцензій.

 

Нагадаємо, 22 березня на засіданні Ради національної безпеки і оборони України Віктор Ющенко несподівано оголосив, що головна загроза національній безпеці країни – інформаційна експансія іноземних держав, яка виявляється в присутності в українському інформаційному просторі зарубіжних телекомпаній, радіостанцій, друкованих ЗМІ та інтернет-ресурсів. "Існує декілька центрів, існує колосальна система телерадіостанцій, інших видань, що працюють не на інтереси України і проводять політику інших держав, – пояснив Президент. – Проводяться інформаційні психологічні кампанії з дезинформації суспільства з таких питаннях, як національна єдність, територіальна цілісність, мовне питання, питання культури, релігії, а також євроатлантичні устремління України".

 

Провину за ситуацію, що склалася, Ющенко поклав на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення (НРТР), завдяки якій сусідні з Україною країни отримали майже весь прикордонний частотний ресурс. "Російськими ЗМІ практично повністю окупований Крим і східні області. Це забезпечило їм повне домінування на українських територіях, і вони виключили роботу українських станцій в цьому діапазоні, – обурювався Президент. – Мені соромно. Державники такої політики не роблять". Позначивши проблему, Віктор Ющенко поставив і головне завдання: наповнення українського інформаційного простору національним продуктом і нарощування впливу України в міжнародному медіа-просторі.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео