12 Окт 2020, 11:49

Fremantle надали роз’яснення щодо обставин продажу прав на адаптацію формату «The Masked Singer»

Компанія Fremantle, яка є дистриб’ютором формату The Masked Singer від MBC, надала ТРК «Україна» детальне роз’яснення щодо перебігу подій довкола спроб 1+1 придбати формат The Masked Singer та своєї думки щодо програми «Маскарад», яка виходить на каналі 1+1, та ймовірного використання в ній ключових елементів формату «The Masked Singer». ТРК «Україна» надала текст роз’яснення:

«Ви просили Fremantle надіслати вам листа з історією наших переговорів з 1+1 з приводу «The Masked Singer» і «Mysteries in the Spotlight», а також нашу думку про програму «Маскарад» виробництва 1+1, яка виходить в ефір з 3 жовтня.

Fremantle придбали форматні права на «The Masked Singer» для України в жовтні 2019 року, й Анне Кірсіпуу, наш торговий представник в Україні, запропонувала їх 1+1, ТРК «Україна» та іншим українським каналам. Після того, як ТРК «Україна» виявили найбільшу зацікавленість і запропонували найвищу ціну, Анне звернулась до 1+1, сказавши їм, що їхня пропозиція не найвища, і запитала, чи не бажають вони збільшити суму; отримавши відмову, Анне прийняла пропозицію ТРК «Україна». Коли 1+1 зрозуміли, що ми погодили угоду з іншим каналом, вони почали висловлювати нам своє розчарування нашим вчинком, але ми сказали, що дали обіцянку і не збираємося зривати угоду.

Потім ми почали отримувати інформацію про те, що 1+1 стали зв’язуватися зі знаменитостями і розповідати їм про підготовку нового розважального шоу, в якому зірки повинні співати в масках. Зрозумівши, що вони можуть готувати копію «The Masked Singer», 11 червня ми надіслали їм листа з попередженням про наслідки, якщо це станеться. Копію того листа прикріплюю до цього. Вони не відповідали до 29 червня, після чого ми з вами склали пресреліз, в якому ви висловлювали занепокоєння з приводу того, що 1+1 готують копію «The Masked Singer». Лист від них містив копію пресрелізу, який вони випустили того дня. Він був присвячений «Маскараду», і в ньому було сказано: «У ньому не використовується жодних ключових елементів формату «The Masked Singer», і шоу не порушує права Fremantle».

Ми подивилися перший випуск «Маскараду», який ви люб’язно просубтитрували для нас англійською мовою, а також бачили сьогоднішню (06.10.2020) заяву 1+1 про те, що «Маскарад» є адаптацією румунського формату «Mysteries in the Spotlight», який канал 1+1 придбав у його власника – Antena TV Group. Слід також поглянути на опис формату «Mysteries in the Spotlight» від самих Antena:

У шоу знаменитості, розбиті на дві команди, змагаються за те, хто більше вгадає особистостей інших знаменитостей, які виступають у масках. Замасковані учасники показують різноманітні таланти: від стенд-ап-комедії і циркових номерів до драматургії, танцю і пантоміми. Виступи побудовані на сценах, які передають різноманітні ситуації через сценографію, костюми, музику, візуальний ряд і сценарій: історичний період (наприклад, Стародавній Рим), відомий фільм (напр., «Зоряні війни»), якесь відоме місце (напр., Північний Полюс) та інші моменти/місця/ситуації, знайомі більшості глядачів.

У кожному випуску по три виступи, в кожному виступі змагається по два учасники. Їм допомагають другорядні персонажі, танцівники, актори або спеціально запрошені гості ефіру. У деяких випадках на шоу може бути задіяна запрошена зірка, яка виконає власну роль – епізодичну, але таку, що запам’ятається – у виступі.

Ми також розуміємо, що після кожного випуску румунської версії «Mysteries in the Spotlight» викривають усіх учасників, а перемагає команда суддів, яка вгадала найбільш правильно. Призові гроші вона потім передає на благодійність.

Для порівняння «офіційного» опису «Mysteries in the Spotlight» і того, що ми бачили в першому випуску «Маскараду»:

  • Учасники не показують різноманітності талантів, вони просто співають – що є ключовим елементом «The Masked Singer»;
  • В одному випуску викривають не всіх учасників, а тільки одного, а інші продовжують змагатися. Виходить, що замість замкнутих випусків у шоу структура арки – знову ж таки, ключовий елемент «The Masked Singer»;
  • Учасники виступають не у відомих сценах і ситуаціях, а просто стоять по центру сцени, оточені підстановкою і декораціями – ще один елемент «The Masked Singer»;
  • У шоу немає прямого змагання між двома учасниками, кожен з них виступає сам – знову ж таки, це ключовий елемент «The Masked Singer».

У «Маскараді» є й інші елементи, які значно нагадують «The Masked Singer». Серед них:

  • Голоси учасників спотворюють під час розмови, але не під час співу;
  • Судді ставлять питання учасникам – наскільки ми розуміємо, в «Mysteries in the Spotlight» це робить тільки ведучий;
  • Кліпи з підказками на особистість замаскованих учасників;
  • Наприкінці випуску вибуває один учасник;
  • Елементи дизайну студії та графіки дуже нагадують «The Masked Singer», і, звичайно ж, сама назва – «Маскарад» – натякає на те, що це адаптація «The Masked Singer».

Також видно, що вони додали в шоу нові елементи, щоб зробити його менш схожим на «The Masked Singer». Найочевиднішим є ліпсінк-батл членів журі за право викриття одного з двох учасників, які потрапили в зону ризику. Крім того, це взагалі не елемент формату «Mysteries in the Spotlight».

Наш висновок такий, що 1+1 спеціально привласнили ключові елементи «The Masked Singer» і додали до них єдиний елемент, взятий з «Mysteries in the Spotlight» – змагання двох команд журі, які намагаються відгадати особистість учасників. Нам знадобляться консультації від українських юристів з приводу того, чи порушує така поведінка закони України про інтелектуальну власність і чи дає вона підставу для порушення позову, згідно із законодавством України. Наразі ми в процесі отримання оцінки від FRAPA щодо того, наскільки «Маскарад» копіює ключові елементи «The Masked Singer». Щойно ми отримаємо відповідь від них і висновок від ваших українських юристів, зможемо обговорити наші подальші кроки.

З повагою,

Тоні Стерн,

виконавчий віце-президент з комерційних та бізнесових питань

FREMANTLEMEDIA LIMITED

Нагадаємо, раніше 1+1 media звинуватила ТРК «Україна» у подвійних стандартах і висловила наміри захистити в суді честь і ділову репутацію телеканалу «1+1» та групи в цілому у відповідь на звинувачення ТРК «Україна» у плагіаті шоу «Маскарад».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео