10 Апр 2020, 09:27

Facebook інвестує 3 млн доларів у Європейський фонд підтримки журналістики в умовах COVID-19

Проєкт Facebook Journalism Project (FJP) та Європейський центр журналістики (EJC), неприбуткова організація, що вже впродовж тривалого часу працює з медіа по всьому континенту, повідомляють про створення Європейського фонду підтримки журналістики (European Journalism COVID-19 Support Fund) в умовах COVID-19 для допомоги журналістам у європейських країнах висвітлювати найважливіші теми у час, коли ми всі цього дуже потребуємо. 

Європейський центр журналістики спрямує 3 млн доларів, які виділила для фонду компанія Facebook, на підтримку малих і середніх засобів масової інформації, а також журналістів у європейських країнах, що найбільше постраждали від поширення коронавірусу. Фінансова допомога має на меті підтримати їхню діяльність та сприяти продовженню інформування місцевого населення про COVID-19. 

Європейський центр журналістики ухвалюватиме рішення про отримувачів фінансування на основі відповідності конкурсантів встановленим критеріям і виділятиме гранти самостійно від Facebook. Їх розподіл не залежить від того, чи користуються апліканти Facebook або продуктами компанії. Європейський центр журналістики надаватиме фінансову підтримку ініціативам з інформування щодо COVID-19, термінову фінансову допомогу бізнесу, а також гранти для підтримки інноваційних спільних і технологічних проектів, які мають потенціал для подальшого розвитку. 

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Гранти зможуть використовувати для розробки спеціального інформаційного бюлетеня про COVID-19, відміни платної підписки, залучення до роботи більшої кількості журналістів-фрілансерів, створення груп і спільнот, інформування на основі місцевих даних, проведення онлайн-заходів, а також продовження виконання базової роботи.

«Місцеві засоби інформації по всій Європі перебувають у битві за виживання», –  зазначив Адам Томас, директор Європейського центру журналістики. «Через негативний економічний вплив COVID-19 журналісти змушені інформувати людей в умовах мінімальних ресурсів. Проте без негайної підтримки місцеві медіа і громадські організації будуть не в силі продовжувати свою діяльність та боротися з дезінформацією. Європейський фонд підтримки журналістики в умовах COVID-19 має на меті захистити їх, адже вони є важливим джерелом інформування місцевих спільнот під час цієї кризи». 

За новинами про те, коли і як подавати заявки на гранти, слідкуйте на сайті europeanjournalism.fund. Більше деталей про ініціативу отримуйте з інформаційного бюлетеня Facebook Journalism Project, на який можна підписатися тут.


Компанія Facebook виділила 100 млн доларів для підтримки новинної галузі в умовах кризи COVID-19, а також гранти в сумі 1 млн доларів для допомоги регіональним новинним організаціям, 1 млн доларів – фактчекінговим організаціям та 1 млн доларів – Міжнародній мережі фактчекінгу. У рамках журналістського проєкту Facebook також розподілено 300 млн доларів для допомоги журналістам по всьому світу через різні новинні програми і партнерства.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео