12 Июл 2021, 12:41

ELDORADO забирає стару техніку на утилізацію при покупці нової

Українська мережа побутової техніки та електроніки ELDORADO запустила пілот проєкту відповідальної утилізації «Вторинна переробка – це первинно». Проєкт діє в Києві, Броварах, Борисполі, Ірпені та Бучі. При покупці нового холодильника, морозильної камери – компанія забирає стару техніку на безпечну утилізацію.

Літній період – сезон купівлі холодильників та морозильних камер, тому проєкт розпочався саме з цієї техніки. Побутовий холодильник, незалежно від його віку — складна побутова технікою і складається з безлічі деталей, крім того, він містить небезпечні речовини.

Холодильник, який вийшов з ладу, не можна викидати на вулицю або звалище побутових відходів. Потрапляючи на звалища, речовини, що забезпечують низьку температуру всередині пристрою, просочуються в ґрунт та воду, таким чином забруднюючи довкілля та негативно впливаючи на наше здоров’я. Старий холодильник потрібно утилізувати.

«За даними статистики в Україні на переробку відправляється не більше 2% побутових приладів. Неправильно утилізована техніка здатна завдати шкоди як природі так і людям. Крім того, 80% компонентів з відпрацьованої техніки можна використати повторно.
Ми вивозимо старі холодильники та морозильні камери й віддаємо їх на переробку. Тобто людині більше не потрібно думати, куди подіти стару техніку. Так ELDORADO дає можливість людям без зайвого клопоту і в той же час з турботою про навколишньому середовищу позбутись старої та непотрібної техніки.» – коментує Оксана Кулікова, директор з маркетингу ELDORADO.

Послуга відповідальної утилізації надається одночасно з власною доставкою нового товару. Адреса вивезення має збігатися з адресою доставки нового товару. Холодильник, який відправляється на утилізацію може бути як в працездатному, так і в непрацездатному стані. Послуга утилізації покупцям ELDORADO коштуватиме 2 гривні.
Кілька важливих уточнень проєкту: «Вторинна переробка – це первинно»:

  1. Купуючи холодильник в магазині, Ви маєте можливість замовити послугу відповідальної утилізації за 2 грн. При покупці на сайті ELDORADO – клієнт замовляє утилізацію через гарячу лінію мережі.
  2. Одночасно з доставкою нової техніки, в рамках проєкту «Вторинна переробка – це первинно», власна кур’єрська служба ELDORADO забирає старий холодильник/морозильну камеру на утилізацію, послуга включає винос техніки, погрузку в транспортний засіб та доставку до місця утилізації і подальший контроль процесу. Техніка має бути підготовлена для утилізації –демонтована, відключена від мережі, комунікацій, мати належний вигляд (чиста, в холодильниках і морозильних камерах не повинно бути крижаної шуби і продуктів).
  3. ELDORADO доставляє стару техніку на утилізацію в Центр Управління Відходами.
  4. Утилізація розпочинається відкачування холодоагенту. Далі йде розбирання холодильника: видалення всього, що може бути вдруге перероблено. Кожен пристрій вручну розбирається на компоненти і сортується за видами матеріалів: пластик, метали, скло, дроти, плати та інше. Далі ці компоненти йдуть на вторинну переробку та стають новими товарами
  5. По факту утилізації кожної одиниці ELDORADO отримує відповідні підтверджуючі акти, та за запитом зможе надати клієнту.

Напомним, ранее ELDORADO запустили доставку техники через сервис Glovo.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео