24 Июл 2007, 07:17

Експерти оцінили прибутки рекламістів від передвиборної кампанії

Експерти оцінили прибутки рекламістів від передвиборної кампанії

Дострокові парламентські вибори навряд чи принесли якийсь додатковий прибуток рекламістам, оскільки об’єм рекламного ринку, спрогнозований на початку 2007 року, поки відстає від цих прогнозів на 20%, вважає генеральний директор рекламного агентства Angel Advertising Олексій Сєрков.

Основною причиною такої невідповідності є політична нестабільність в країні. Багато клієнтів, боячись цієї нестабільності, зменшують інвестиції в рекламу.

"Можливо, політична реклама допоможе перекрити дефіцит бюджету телеканалів і рекламних агентств, що утворився, — говорить експерт, — але не варто забувати, що гроші на її фінансування беруться, перш за все, з бізнесу. Відповідно зменшується кількість комерційної реклами, бізнес-структур, що стоять за тією або іншою політичною силою. Отже, говорити про додаткові прибутки від реклами, які принесла передвиборна кампанія-2007, не можна".

З думкою Сєркова не зовсім згодна директор консалтингової компанії Медіа ресурси менеджмент Ірина Костюк. За її словами, в 2006 році український спільний рекламний ринок виріс на 59%, а прогноз зростання на 2007 рік (на момент, коли дострокові вибори ще не планувалися) складав 26,5%.

Тепер же, з урахуванням додаткових вливань на передвиборні кампанії, прогноз зростання спільного рекламного ринку на 2007 рік складає близько 35%. Причому менш високі темпи зростання цього року не показник відставання ринку. На її думку, 2006 рік був вдалішим для рекламістів якраз через парламентські вибори, і період політичних рекламних кампаній був набагато довшим, ніж буде цього року.

"Зараз ринок динамічно розвивається і росте, демонструючи одні з найшвидших темпів на пострадянському просторі і країнах Східної Європи, і причин для зворотної тенденції немає. Отже, дострокові вибори принесуть додатковий прибуток", — стверджує Костюк.

За даними Всеукраїнської рекламної коаліції, об'єм українського рекламного ринку в 2006 році склав 1,3738 млрд доларів.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео