13 Мар 2008, 10:38

Доповідач з ООН: «В Україні тиснуть на журналістів»

Доповідач з ООН: «В Україні тиснуть на журналістів»

Організація об'єднаних націй стурбована випадками пропаганди в українських засобах масової інформації нетерпимості й ненависті на ґрунті расизму. Про це сказано в повідомленні центра новин ООН.

 

Спеціальний доповідач з питання права на свободу думок й їх вільне вираження Амбейї Лігабо представив учасникам 7-ї сесії Ради з прав людини доповідь про результати відвідування України (у травні 2007 року).

 

Зокрема, він висловив стурбованість випадками пропаганди в українських ЗМІ нетерпимості й ненависті на ґрунті расизму й рекомендував Україні при підготовці журналістів приділяти належну увагу їх професійній етиці й необхідності поваги прав людини.

 

Він також зазначив, що один із найпомітніших недоліків інформаційного середовища України — поширення непрофесійних публікацій і залежність від політичного й економічного лобіювання.

 

Водночас, Лігабо зазначив, що Україні вдалося досягти помітного прогресу в зміцненні демократії й становленні громадянського суспільства.

 

Разом з тим, вважає він, багато ще має бути зробити для забезпечення більшої незалежності ЗМІ. Він вказує на обмеження прав журналістів в Україні. "Багато журналістів й інших представників ЗМІ в Україні стали жертвами насильства з боку збройних осіб і неформальних груп, які, за твердженнями, стосуються певних органів державної безпеки", — сказано в доповіді Лігабо.

 

Доповідач вказує на випадки, коли на журналістів чинився тиск й залякування з боку місцевої влади, вони притягувалися до судової відповідальності. При цьому він додає, що ті, хто винні в насильстві проти журналістів в Україні, часто залишаються безкарними.

 

У відповідь на це представник України Володимир Василенко спростував ряд висновків доповідача й призвав не клеїти на Україну ярлик расистської держави. З його слів, в Україні після 2004 року були початі рішучі заходи із заборони цензури й створенню всіх умов для вільного вираження думок і волі преси.

 

При цьому він зазначив, що багато з висновків доповідача обґрунтовані та його рекомендації будуть враховані українським урядом, і запросив спецдоповідача до співпраці з українськими установами для підготовки більш збалансованої й адекватної доповіді.

 

Як повідомляло агентство, наприкінці січня ООН вказувала активну участь України в діяльності Ради ООН з прав людини в забезпеченні основних свобод і прав людини й втіленні принципів верховенства права в життя.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео