Игорь Романенко, руководитель направления «Радио и пресса» в GroupM:
Рекламодателей привлекают кросс-мединые проекты, которые позволяют гармонично сочетать разные виды медиа. Важно, чтобы эта кросс-медийность была логична и удобна для потребителей, чтобы медиа в миксе дополняли друг друга и усиливали эффект. Например, услышал на радио об интересном видео — легко нашел его в сети — поделился им с друзьями в соцсети. Или когда с помощью соцсетей можно общаться с диджеями в студии, отправлять им видео, которое они тут же в прямом эфире могу прокомментировать и посоветовать посмотреть.
Рекламодатели ищут и интересуются новыми форматами, которые позволяют выделить свой бренд, быть ближе к аудитории и интереснее ей. Я обычно выделяю рекламные кампании, в которых бренды доносят потребителю свою позицию и когда помогают людям. С этого ракурса хочу выделить три кейса: «Козацька рада» с их проектом на Радио «Рокс» и Днем Козака, Shell Helix с розыгрышем масел в городах-миллионниках, а также «Лакалут».
Любовь Рогач, Managing Director в Radio Expert:
С точки зрения рекламного бизнеса, наиболее привлекательны для нас те решения, которые позволяют дать нашим клиентам подтверждение, что их деньги вложены правильно. Это анализ и сопоставление разных данных, а также автоматизация и программатик.
Кросс-медийность — это уже не просто модный тренд, а необходимость. Радио и соцсети, радио и OOH (Out-of-Home), кампания на радио, которая завершается большим ивентом. Философия 360 в действии. Ведь радио может прекрасно сгенерировать трафик. Особенно это актуально для молодой и активной аудитории.
Среди кросс-медийных кейсов — День Козака на Радио «Рокс» и «Большая свадьба» на «Русском радио Украина». Они были достаточно заметными проектами. Это как раз тот случай, когда радио генерировало трафик на ивент. Также достаточно интересным кейсом было Music Getaway на Europa Plus (теперь NRJ), когда радиостанция давала возможность попасть на Фестиваль Sziget в Будапеште.
Анастасия Строкова, Print&Radio Buying Director в ADV Group Ukraine:
Радіо, як і інші медіа, проходить стадію діджиталізації, хоч й повільніше, ніж, наприклад, преса, де перехід до крос-медійних проектів офлайн-онлайн відбувається швидше. Найбільш важливим аспектом діджитал-інновацій на радіо було б розширення технології моніторингу в режимі реального часу, хоча б частково. Це б змінило ринок повністю і зробило б його більш прозорим та прогнозованим. Проте поки що відчувається скоріше брак технологій та підходів, які можна назвати цифровими.
На часі запровадження нових форматів, що були б не такими нав’язливими, як пряма реклама. Спонсорство та product placement, на мою думку, значно розширюють можливості рекламодавця доносити суть продукту та позиціонувати бренд. Але стандартні формати інтерактивних проектів втрачають свою ефективність. Слухач, який звик до безлімітної кількості безкоштовного музичного контенту онлайн без реклами, все гірше реагує на стандартні рекламні прояви, якими наповнений ефір. Тому основне завдання як для представників селлерів, так і для клієнтів разом з агенціями – впроваджувати такі формати, які були б якомога більш органічними у поєднанні з редакційним наповненням ефіру.
До прикладу, нав’язливі рекламні пісенні ролики, до яких все ще тяжіє ряд клієнтів (особливо в регіонах), скоріше викликають негативну реакцію у переважної більшості слухачів.
Найцікавішим кейсом року я вважаю рекламну кампанію ювелірного бренду Золотий вік. Мова йде не про безпрецедентну кількість прямої реклами (це стосується не тільки радіо), а про дуже грамотну інтеграцію бренду в радійний контент за рахунок сумісного проекту пісні із Pianoboy, яка не тільки була саундтреком для ТВ-ролика, а й містила назву бренду в словах пісні. Ця пісня стала справжнім хітом. Та найважливішим у виборі виконавця було те, що формат пісні дозволив ротацію на всіх типах станцій, починаючи від масових станцій із широкою аудиторією («Русское радио Україна», радіо «Люкс»), та і на нішевих станціях, таких як «Просто радіо». Таким чином, бренд був інтегрований максимально природньо, та в міксі із масованою прямою рекламою на всіх медіа, кампанія мала шалений успіх.