Діджитал-комунікація: чим дивують відомі бренди влітку?
08 Июл 2021, 14:43

Діджитал-комунікація: чим дивують відомі бренди влітку?

Літо — можливість для брендів нагадати про себе, посилити або закріпити свої позиції на ринку, залучити нових клієнтів чи збільшити обсяги продажів. Запуск діджитал-кампаній — один із дієвих інструментів. Про найяскравіші зарубіжні кейси розповідає керівниця напряму «Цифрові технології» Інституту когнітивного моделювання Інна Гасяк.

#Summertimechallenge від Netflix Italia в ТікТок

Схема: ТікТок + сhallenge + ефект передбачення.

Герої популярного серіалу Netflix Italia Summertime запуcтили челендж, який допоможе дізнатися, що очікує людей влітку. Необхідно увімкнути ефект в ТікТоk та подивитися, що випаде вам у рандомному порядку, і повторити це в житті. З варіантів — селфі на пляжі, караоке, зізнання в коханні, танці з друзями, роман на літо та інші. 

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Результат: понад 505 мільйонів переглядів за хештегом і нескінченний потік відео від користувачів соцмережі. А перші відео на сторінці Netflix Italia з цим челенджем набрали 6 та 8 мільйонів переглядів. Варто зазначити, що до цього максимальна кількість переглядів на сторінці була 322 тисячі. 

P. S. На жаль, ефект недоступний у нашій країні 🙁

@netflixit

DIMMI CHE TI RICORDERAAAAAAI DI ME 🎉🎶 ##SummertimeChallenge

♬ suono originale — Netflix Italia

Розіграш купальника від Sunny Co Clothing

Схема: Instagram + giveaway + благодійність.

Роздрібний стартап одягу Sunny Co Clothing для популяризації своєї літньої колекції запустив giveaway-розіграш. Опублікувавши фотографію з хештегом, кожен користувач Instagram отримав право на «безкоштовний» купальник. Водночас власники бренду зазначили, що за кожне замовлення вони будуть жертвувати 1$ Фонду Альцгеймера. Тому тут, крім мотивації безкоштовної речі, спрацювала і благодійна мета.

Бренд запускає цей розіграш щороку, починаючи з 2017 (окрім 2019 року).

P. S. Цей розіграш став настільки популярним, що про нього навіть створили меми.

Результат: 750 000 підписників Instagram та понад 1000 замовлень за 24 години. На сьогодні перша публікація фото в червоному купальнику має 329 000 вподобань та 116 000 коментарів.

Bring Out the Good Chips від бренду снеків Late July

Схема: Spotify + fun + вечірки вдома.

За останні роки створення та споживання аудіоконтенту значно зросли. Для прикладу, лише в США у 2020 році на звуковий контент припало 11% загального медіачасу на день у дорослих американців. Бренд снеків Late July скористався цією тенденцією у своїй літній кампанії Bring Out the Good Chips. Незважаючи на те, що літо 2020 пройшло в умовах ковідних обмежень, брендом було досліджено, що снеки все ще користуються великим попитом на вечірках вдома. Тому було прийняте рішення включити в найпопулярніші літні плейлисти на Spotify Summer Party, Summer BBQ, Your Summer Rewind і New Music Friday аудіорекламу снеків між треками та банерну рекламу.

Результат: з початку пандемії продажі снеків виросли на 8%.

Ice Bucket Challenge

Схема: Facebook + challenge + fun + благодійність.

Про цю кампанію точно чули всі. Ice Bucket Challenge був спрямований на благодійництво, сенс якого в обливанні себе відром крижаної води. Мета — отримати кошти в фонд із вивчення бічного аміотрофічного склерозу. Флешмоб набрав популярність в соціальних мережах у серпні 2014 року. За правилами, учасник, який облив себе відром крижаної води, мав право кинути виклик ще трьом людям. Протягом 24 годин вони повинні були зробити те ж саме. У разі невиконання умов виклику людина вносила пожертву в благодійний фонд у розмірі $100. А для тих, хто не побоявся крижаної води, сума внеску становила лише $10. 

Учасниками акції стали багато відомих особистостей, зокрема актор американського театру і кіно Він Дізель, репер і мільярдер Dr. Dre, власник і засновник компанії Microsoft Білл Гейтс, легенда баскетболу Майкл Джордан, а також Брітні Спірс, Ріанна, Леді Гага, Майлі Сайрус, Джастін Бібер, Дженніфер Лопес, Роберт Дауні-молодший, Кріштіану Роналду, Бенедикт Камбербетч та інші.

Результат: за даними The New York Times, у Facebook було викладено 1,2 млн відеороликів Ice Bucket Challenge, а згодом у Twitter з’явилося ще 2,2 млн згадувань про флешмоб.

P. S. До початку кампанії багато жителів США не знали про існування цієї хвороби. Після масової популяризації Асоціація бічного аміотрофічного склерозу отримала понад 41 мільйон доларів пожертвувань за перші три тижні серпня (для порівняння, за весь 2012 рік було отримано лише приблизно 20 мільйонів доларів).

Кожен сезон супроводжується низкою кейсів, які можна реалізовувати тільки в той чи інший період. Взимку весь фокус йде на свята та привітання з Новим роком, восени — на школу і старт нового робочого кварталу, весною — жіночий день та запуск нових продуктів, літом — на відпустки чи вечірки.

З перерахованих вище кампаній бачимо, що фан і благодійність спрацьовують краще та дають крутий результат. Адже активності, які розважають і водночас містять соціальний підтекст, мають більший відгук в аудиторії. 

Взагалі розробка діджитал-кампаній — це масштабна робота, яка включає в себе декілька важливих етапів: 

  1. Проблематика. Які проблеми чи проблему ви хочете вирішити?
  2. Мета. Для чого розробляти кампанію? І що вона зможе дати?
  3. Цільова аудиторія. Для кого ви розробляєте? Як допоможете аудиторії своєю кампанією?
  4. Інструменти. У який спосіб ваша ЦА дізнається про кампанію? Як аудиторія буде взаємодіяти? 
  5. Результати. Чого змогли досягти? Який ефект був від кампанії?

Тільки у разі якісного опрацювання кожного з них можна досягти потрібного результату.

Кавер: MMR

Расскажите друзьям про новость