10 Янв 2008, 07:44

Держкомтелерадіо — найбільший споживач коштів платників податків в Україні

Держкомтелерадіо — найбільший споживач коштів платників податків в Україні

28 грудня 2007 року Президент підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107-VI.
 
Традиційно, «найдорожчий» рядок залишається за Державним комітетом телебачення і радіомовлення. Так, 2008-го Держкомтелерадіо має отримати майже 723 мільйони гривень, що на 132 мільйони більше ніж минулого року (2007 року бюджет Держкомтелерадіо складав 591,1 млн грн. – на 132 млн. більше порівняно з 2006 роком).
 
Найдорожчі рядки у бюджеті Держкомтелерадіо – «Виробництво та розповсюдження телерадіопрограм для державних потреб» – 483,7 млн грн. (351,5 млн грн. – у 2007 році) та «Трансляція телерадіопрограм, вироблених для державних потреб» – 84,5 млн грн. (60,6 млн грн. – у 2007 році). Нагадаємо, що ці кошти включають витрати на фінансування Національних теле- та радіокомпаній України.

 

Згідно з останньою редакцією закону «Про телебачення і радіомовлення», пряме фінансування телерадіоорганізацій забороняється, а фінансування державних ТРК відбувається через систему держзамовлення.
 
Окрім цього, бюджет Держкомтелерадіо передбачає фінансування випуску книжкової продукції за програмою «Українська книга» (40 млн грн.), «Технічне переоснащення обласних державних телерадіокомпаній» (35 млн грн.), «Збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції» (24 млн грн.), «Керівництво та управління у сфері телебачення і радіомовлення» (14,3 млн грн.), «Інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках» (7,4 млн грн.), «Прикладні розробки у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності» (4,5 млн грн.), «Підвищення кваліфікації працівників засобів масової інформації в Укртелерадіопресінституті» (3,5 млн грн.), «Інформаційно-культурне забезпечення населення Криму у відродженні та розвитку культур народів Криму» (950,3 тис. грн.), «Державні стипендії видатним діячам інформаційної галузі, дітям журналістів, які загинули або стали інвалідами у зв’язку з виконанням службових обов’язків та премії в інформаційній галузі» (548,5 тис. грн.), «Фінансова підтримка преси» (400 тис. грн.), Фінансова підтримка творчих спілок у сфері засобів масової інформації (250 тис. грн.), «Виконання заходів з питань європейської і євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері» (5 млн грн.), «Забезпечення висвітлення Літніх Олімпійських та Параолімпійських ігор 2008 року у м. Пекін (Китай)» (12 млн грн.), «Фінансова підтримка державних музичних колективів» (2,6 млн грн.) та «Здійснення контролю у сфері захисту суспільної моралі» (4,1 млн грн.).
 
Фінансування іншого регулюючого органу у сфері телебачення і радіомовлення – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення – значно скромніше, її бюджет складає 27 млн грн., що на 7,1 млн грн. більше у порівнянні з минулим роком.
 
Серед бюджетних рядків також знайшлися видатки на підтримку преси і висвітлення діяльності влади. Так, на фінансування висвітлення діяльності народних депутатів України через засоби телебачення і радіомовлення має бути витрачено 18,6 млн грн. (17,3 млн грн. у 2007 році), а на фінансову підтримку видання газети «Голос України» та журналу «Віче» – 12,3 млн грн., що на 2 млн більше у порівнянні з минулим роком.
 
На фінансування (фінансову підтримку) журналу «Економіка України» Міністерства економіки України планується витратити 318,5 тис. грн. (277,8 тис. грн. – 2007 року), на фінансову підтримку друкованих періодичних видань культурологічного та літературно-художнього напряму – 5,2 млн грн. (3,9 млн грн. – 2007 року); науково-освітянської преси – 68,6 тис. грн. (58,1 тис. грн. – 2007 року); газет мовами національних меншин і заходів щодо відтворення культури національних меншин – 2,7 млн грн. Видатки на цю сферу у порівнянні з минулим роком не збільшилися.
 

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Расскажите друзьям про новость

Новое видео