20 Июл 2007, 07:12

Державне кіновиробництво в Україні перейде на ґрантове фінансування

Державне кіновиробництво в Україні перейде на ґрантове фінансування

Внаслідок реформи програм державного замовлення, державне фінансування кіновиробництва буде замінене системою грантів. Про це сьогодні, 19 липня, на прес-конференції повідомив Міністр культури і туризму України Юрій Богуцький. За словами Юрія Петровича, реформи програм не стосуватимуться анімаційного й дитячого кіно, яке залишиться на повному державному фінансуванні. Теоретично, ці зміни мають стимулювати кінопродюсерство в Україні і покращити якість вітчизняного кінопродукту.

«У першому півріччі 2007 року урядом було затверджено понад 50 програм культурного розвитку, – повідомляє Юрій Богуцький, – 49 мільйонів гривень передбачено на кіновиробництво. Половина цих коштів уже освоєна. Раніше поточне фінансування в цій сфері ніколи не сягало 100%. На противагу, в цьому році кіновиробництво фінансується день у день, згідно з графіком».  

Також пан Богуцький висловив українському телебаченню побажання транслювати більше змістовних програм вітчизняного виробництва: «Міністерство культури підписало угоду з Державним комітетом з питань телебачення і радіомовлення щодо розробки програм на підтримку вітчизняного телепродукту. Також ми плануємо подальшу розробку культурно-музичного надбання, створюючи проекти на зразок “Країни мрій”, який, поміж іншим, частково фінансувало Міністерство культури. Нещодавно я спілкувався з Олегом Скрипкою на цю тему. На початку осені, по закінченню відпусток, ми продовжимо розробку подальших проектів».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео