22 Апр 2020, 12:55

Центр демократії та верховенства права провів міні-курс «Коронарне мислення: як медіа виживати онлайн»

Його можна переглянути безкоштовно на Youtube

Редактори, журналісти та професійні аналітики у форматі 30-хвилинних лекцій розповіли, як змінюються медіа та їхні читачі. Також лектори ділилися успішними прийомами роботи під час пандемії, адже деякі видання вже знайшли вихід із кризи і працюють у нових форматах.

Учасниками міні-курсу стали 40 журналістів і редакторів онлайн-медіа. Під час навчання йшлося, зокрема, про новини під час пандемії, роботу у соцмережах, створення переконливої аналітики та журналістику даних. «Ми розуміємо, наскільки цінним є дотримання журналістських стандартів, фактчекінг, підготовка якісних новин і аналітики і прагнемо підтримати цю ідею через наш міні-курс», —відзначила Єлизавета Алексіюк, юристка з медійного права ЦЕДЕМ.

Зокрема, перший день міні-курсу був присвячений темі змін правил гри. Про особливості поведінки користувачів Facebook, Telegram та роботу самих соцмереж розповіла Альона Романюк, редакторка проєкту «По той бік новин». У другій лекції Анастасія Іванцова, аналітикиня VoxCheck, зосередилася на темі критичного мислення та джерел перевірок. Йшлося про те, як медіа працювати з масовою панікою серед громадян, яку викликає стрімке поширення COVID-19.

А тому медіа потрібно змінювати формати та відповідати новим умовам. Євген Спірін, головний редактор видання Бабель, говорив з учасниками міні-курсу про те, як новинарям інформувати
читачів про останні події
і водночас дотримуватися балансу. Ще один жанр, на який вплинула епідемія — журналістські розслідування, адже існує ризик, що в очах читачів коронавірус відсуне на задній план теми політики та корупції. Однак журналісти-розслідувачі змінюють формати та збирають аудиторію довкола нових сюжетів. Як саме — на актуальних кейсах пояснювала Аліса Юрченко, редакторка BIHUS.info.

Третій день міні-курсу був присвячений темі аналітики. Олександра Койдель, викладачка Київської школи економіки, розповіла, як за
допомогу структури аргументу та елементів тексту переконати читача дочитати ваш лонгрід і донести до нього ваші ідеї.
Окрім новин і аналітичних текстів, українські онлайн-видання також можуть працювати у форматі журналістики даних: наприклад, аналізуючи великі обсяги статистичної інформації та визначаючи важливі закономірності. Цій темі була присвячена лекція Марини Отт, аналітикині VoxUkraine.

Корисні посилання від лекторів можна переглянути тут.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео