19 Окт 2021, 11:54

«Монетки дітям»: акція Національного банка України зібрала 3 мільйони гривень

З 1 вересня до 15 жовтня Національний банк України та найбільший в Україні благодійний фонд у сфері дитячої онкології «Таблеточки» проводили акцію «Монетки дітям». До акції долучилося понад 4 тисячі навчальних закладів та компаній. Завдяки небайдужості українців вдалося зібрати 3 мільйони гривень, які перетворяться на потужну допомогу для дітей, що борються з раком. 

Впродовж усього вересня небайдужі українці збирали монети номіналом 25 копійок, які вийшли з обігу ще рік тому, та переказували зібрані кошти на допомогу підопічним фонду «Таблеточки».

Монетки у 25 копійок закінчили своє існування як платіжний засіб і тепер, завдяки усім, хто долучився до акції, продовжать його у вигляді допомоги дітям! Дякуємо всім за небайдужість, разом ми наближаємо онкохворих дітей до одужання
Ольга Кудіненко
засновниця благодійного фонду «Таблеточки»

Рушійною силою акції стали школярі та студенти, також до акції долучилися колективи компаній. Завдяки понад 4000 навчальних закладів та компаній, які взяли участь у благодійній акції Національного банку України та фонду «Таблеточки» «Монетки дітям», онкохворі діти отримають допомоги на 3 мільйони гривень. Зібрані кошти фонд направить на допомогу двом онкоцентрам – на забезпечення відділення нейрохірургії НДСЛ «Охматдит» витратними матеріалами на пів року, а також на придбання ультразвукового скальпеля для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого центру у Львові. 

Витратні матеріали потрібні для роботи інтраопераційного нейромонітора, який завдяки благодійникам «Таблеточок» купили для лікарні два роки тому. Цей монітор стежить за рухами хірурга під час складних операцій на головному і спинному мозку. Завдяки цьому хірург не зачепить важливі нервові центри, які відповідають за здатність дихати, рухатися, говорити.

Ультразвуковим скальпелем щороку проводитимуть операції найскладнішого рівня 50 дітям з онкозахворюваннями і ще близько сотні операцій дітям з іншими хворобами. Цей скальпель зменшить втрати крові і тривалість операції. А отже, діти переноситимуть операцію легше і швидше відновлюватимуться.

Дуже приємно бачити такий результат спільної акції з благодійним фондом «Таблеточки». Об’єднати зусилля заради майбутнього маленьких українців та долучитися до доброї справи – це про вибір, адже допомогти може кожен із нас, навіть знайшовши у кишені монету, якою вже не можна розрахуватися
Кирило Шевченко
Голова Національного банку

Расскажите друзьям про новость

Новое видео