60% українців хотіли б використовувати біометричну аутентифікацію для підтвердження оплати
09 Июл 2019, 06:24

60% українців хотіли б використовувати біометричну аутентифікацію для підтвердження оплати

Українці вже активно користуються цифровими сервісами – про це свідчить статистика. Для обговорення результатів такої трансформації Mastercard зібрала партнерів та колег по ринку на дискусію «Digital Human». Серед питань, які обговорили, – розвиток біометричної аутентифікації, цифрової та голосової комерції, а також становлення епохи digital в Україні. 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Одним із спікерів події виступив Юрій Батхін, віце-президент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні. За його словами, згідно з результатами дослідження Mastercard Digitalization Trust Survey 2019, 87% українців вже розглядають мобільний телефон як альтернативу банківським картам. 60% українців хотіли б підтверджувати оплату за допомогою біометричної аутентифікації , а 45% – надали б перевагу відбитку пальця. Серед видів біометрії, які розвиваються, дискретна аутентифікація – розпізнавання обличчя чи голосу та мультимодальне розпізнавання, а також безперервна аутентифікація – це поведінкова біометрія.

Наразі у світовій цифровій комерції все ще 61% оплат здійснюється з використанням даних картки, де 29% – через зареєстровані картки у профілі клієнта на платформах торговців, 19% – з ручним введенням карткових даних при оплаті (guest checkout) та 13% – картками у цифрових гаманцях. Разом із тим, українці дуже відкриті до цифрових сервісів та використання гаджетів. Щодо NFC та цифрових гаманців, то за останній рік – з 1 кварталу 2018 року по 1 квартал 2019 року – кількість безконтактних оплат смартфоном із Mastercard зросла у 35 разів. 

«За статистикою, користувач при купівлі в онлайн-магазині витрачає 3 хвилини та робить 23 дії. Через таку складність та багатоетапність 69% покупців залишають сайт. Але сервіси та користувачі стають мультиканальними, тому і торговці, і технології аутентифікації повинні враховувати це, – підкреслив Юрій Батхін, віце-президент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні. – Ми у Mastercard активно працюємо над максимальним спрощенням аутентифікації при оплатах у digital-commerce для користувача, і біометричні рішення тут відкривають великий потенціал. Процес введення даних картки на сайтах магазинів має зникнути протягом кількох років. А використання карток в цифрових гаманцях буде зростати й надалі».

Загалом українська цифрова комерція стрімко зростає. За даними Mastercard, спостерігається 100% щорічний приріст оплат з картками Mastercard в цьому сегменті в Україні. У світовій практиці частка digital-commerce у роздрібних платежах також збільшується: з 10% у 2016 році до очікуваних 17% у 2021 році. Отже, способи легкого підтвердження оплати та діджиталізація покупок та інших сфер життя будуть стрімко розвиватися.

Серед нових трендів у розвитку цифрових сервісів, про які говорили учасники дискусії – поширення використання інтернету речей, штучного інтелекту та віртуальної реальності. Так, за даними досліджень, до 2021 року у світі очікується до 28 млрд підключених до інтернету пристроїв, до 50 шт. на сім'ю.

 

Расскажите друзьям про новость