Які ЗМІ читають українські топ-менеджери та власники бізнесу. Дослідження
09 Апр 2020, 13:25

Які ЗМІ читають українські топ-менеджери та власники бізнесу. Дослідження

PR-агенція PointeR Agency провела опитування топ-менеджерів та власників компаній, щоб виявити канали, через які ці респонденти отримують новини. Запитання стосувались каналів комунікації, періодичності перевірки новин та рівня довіри до ЗМІ.
В анонімному опитуванні взяли участь власники бізнесів та керівники компаній з різних галузей.


Опитування показало, що респонденти досить часто перевіряють стрічку новин. 68,2% роблять це кілька разів на день, 22,7% – хоча б раз на день, 9,1% – раз на тиждень. Таких, хто взагалі б не цікавився новинами немає.

«Як ми побачили з результатів дослідження, найпопулярнішим джерелом новин є сервіси, що доставляють контент прямо у смартфон. У першу чергу це Telegram та Facebook. Але при цьому важливо пам’ятати, що сюди ж потрапляють канали та сторінки, що належать в тому числі і новинним ресурсам, а не лише компаніям чи людям», – коментує CEO PointeR Agency Олександр Селін.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь


Серед джерел інформації на першому місці знаходиться Facebook, де новини читають 86,4% опитаних. Далі, з великим відставанням ідуть Telegram-канали та новинні сайти, які переглядають дві третини опитаних. Кожен п’ятий отримує новини через Youtube та радіо. Найменше уваги приділяють телебаченню та друкованим ЗМІ. Виключення складають різноманітні друковані спецпроекти – рейтинги, тематичні огляди та ТОП-рейтинги від провідних українських видань. До них проявляє інтерес майже 70% опитаних. 55,4% керівників читають спеціалізовану пресу та галузеві новинні сайти.

Найвищий рівень довіри викликають суспільно-політичні та ділові ресурси з високим рівнем репутації. Серед таких виділяють «Новое время», Delo.UA, УНІАН, «Українську Правду», сайт «ЛІГА» та деякі популярні у цієї аудиторії іноземні інформаційні ресурси – ВВС, Economist та інші.

За словами співвласника агенції Олесі Стойко, карантин сьогодні суттєво трансформує ринок інформації. У багатьох онлайн-ЗМІ з хорошою репутацією в березні в порівнянні з лютим відвідуваність збільшилася в 2 рази. Якщо в лютому, в порівнянні з січнем, було невелике прогнозоване коливання, то вже в березні до лютого кількість унікальних користувачів збільшилася разюче.

«Тенденції такі, що читач зараз шукає достовірну інформацію. А знайти він її може тільки на авторитетних ресурсах. Більш того, культура споживання контенту не піде на спад після карантину. Навпаки, коли люди звикнуть до якісної експертизи – вони навряд чи знизять свою планку в майбутньому. Особливо якщо ми говоримо про бізнес, якому важливо стежити за новинами в своїх галузях, а також в економіці та політиці», – підкреслює Олеся Стойко.

Расскажите друзьям про новость