18 Фев 2021, 10:03

Використані маски, рукавички та прострочені ліки можна здати на утилізацію

Використані маски, рукавички та прострочені ліки можна безкоштовно здати на утилізацію на сортувальній станції NoWaste Recycling Station. Тестова акція проходитиме з 17 по 28 лютого. Її ініціатор і партнер — центр інтегративної медицини i-MED.

Правила прийому фарм- і медвідходів прості: все має бути в щільно зав’язаному «пакеті-маєчці» й без предметів, які заборонено приносити на станцію сортування. Таблетки, в яких збіг термін придатності, можна здавати прямо в блістерах або в пластикових баночках, якщо вони не мають маркування. Якщо ж це скляні або пластикові баночки з маркуванням «2HDPE» і «PP5», то пігулки краще пересипати в прозорий «пакет-маєчку», а паковання здати на переробку.

Поки що акція доступна тільки фізичним особам, за один візит можна здати фарм-  і медвідходів не більше, ніж об’єм прозорого поліетиленового «кульочка-маєчки». Партнер-утилізатор акції — ТОВ «Тарком Екосервіс».

Щорічно в Україні утворюється 380–400 тис. тонн медичних відходів, і майже всі вони опиняються на звалищах. Через пандемію COVID-19 засоби індивідуального захисту стали обов’язковим елементом гардероба, тому очевидно, що кількість використаних масок і рукавичок зросла в рази. Відповідальна утилізація таких відходів — прояв піклування про власне здоров’я і здоров’я своїх близьких.

«Цивілізована утилізація медичних і фармацевтичних відходів потребує такої ж уваги, як і переробка пластику, адже вони також згубно впливають на довкілля. Цінності та місія нашого центру перетинається з УБС, тому цією акцією ми прагнемо започаткувати сталу практику відповідального поводження з використаними масками, рукавичками та простроченими ліками», — команда центру i-MED. 

УБС також збирає на утилізацію зламані і старі секс-іграшки.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео