02 Апр 2008, 09:53

Відбувся круглий стіл «Державні ЗМІ в Україні»

Відбувся круглий стіл «Державні ЗМІ в Україні»

Майже всі учасники круглого столу «Державні ЗМІ в Україні: суспільне місце, роль і відповідальність», який відбувся 1 квітня в агентстві «Укрінформ» — керівники загальнонаціональних державних ЗМІ, загальнодержавних та регіональних теле- і радіокомпаній, інформаційних агентств, державних органів влади, НСЖУ, вчені, представники громадськості – виступили за збереження державних медіа, називаючи їх необхідною складовою інформаційної безпеки держави.
 
Заступник голови Держтелерадіо Володимир Горобцов детально розповів учасникам заходу про всі інформаційні законопроекти, які зараз розробляються в державі. Це і зміни до закону про «ТБ і РМ», законопроекти «Про доступ до інформації» та про реформування державних друкованих ЗМІ, суспільне мовлення тощо. Деякі з них уже майже підготовлені до розгляду у Верховній Раді, деякі ще потребують громадського обговорення. Над створенням законопроектів спільно з Держтелерадіо працюють Мін’юст, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, НСЖУ та інші органи.
 
«Ми окремо працювали над внесенням змін до закону про інформацію, але їх виникло так багато, що було вирішено їх виокремити в окремий законопроект «Про доступ до інформації», – зазначив Володимир Горобцов. – Такі нормативні акти є у більш як 50 країнах. Зараз цей законопроект перебуває в Мін’юсті. Крім того, готується законопроект про захист професійної діяльності журналістів, в якому не тільки будуть окреслені права і обов’язки журналістів, а й порядок акредитації, чого раніше не було прописано в жодному законі».
 
На думку багатьох учасників заходу, в інформаційній сфері необхідно «не латати дірки», створюючи багато окремих законопроектів, а почати працювати над розробкою єдиного документу – Інформаційного кодексу. За словами Володимира Горобцова, нині цьому на заваді стоять науковці-юристи, які виступають проти створення окремого кодексу.
 
Керівник секретаріату парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Василь Іванина ознайомив присутніх із планами комітету на найближчі півроку. На порядку денному сьогодні стоять законопроекти про мораторій на відчуження майна комунальних ЗМІ,  зміни до закону про «ТБ і РМ», про суспільне мовлення. Щодо останнього, за словами Василя Іванини, найближчими днями має відбутися засідання робочої групи по створенню суспільного мовлення.
 
Представники обласних державних телерадіокомпаній наголосили на тому, що вони не проти суспільного мовлення, але його слід реалізувати таким чином, щоб новостворене мовлення не опинилося в заздалегідь програшному (фінансовому) становищі порівняно з комерційними каналами.
 
Багато уваги учасники круглого столу приділили змістовому наповненню телерадіопрограм та друкованих матеріалів. Зокрема, на думку президента НРКУ Віктора Набруска, змістове наповнення багатьох українських ЗМІ є загрозою національній безпеці держави.
 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео