30 Янв 2008, 07:42

В Україні стартує супутникове телебачення у форматі MPEG-4

В Україні стартує супутникове телебачення у форматі MPEG-4

Про початок супутникового телебачення у стандарті MPEG-4 повідомила компанія SES SIRIUS АВ. За словами менеджера проектів компанії Олександра Пелеха, наразі глядачам доступні лише два канали: «КІКО» (кінокомедії) та «2Т» (детективне кіно). Невдовзі до них мають приєднатись ще два канали: «Планета» (погода, екологія, наразі сигнал транслюється у стандарті MPEG-2) та канал для шанувальників туризму «Світ».

«Ми даємо шанс новим тематичним каналам, яких так не вистачає в Україні. Епоха цифрового мовлення, яка невідворотно наближається до України, просто неможлива без таких каналів. Нові технології, зокрема стандарт MPEG-4, значно розширюють бізнесові можливості каналів. А цифровому ефірному телебаченню та супутниковим платформам, що саме зараз створюються, потрібно набагато більше оригінального, нішевого контенту. Втім, ми відкриті до співпраці з усіма каналами, що бажають стати клієнтами «СІРІУС», — каже пан Пелех.

Для підтримки нішевих каналів наразі створюється Асоціація супутникових тематичних мовників, поділився найближчими планами Олександр Пелех.  Серед засновників Асоціації компанії «Медіа Транзит», «Телетон», «Вікна» та кілька фізичних осіб. Трансляція перших каналів, які дали згоду на роботу в Асоціації («Планета», «СВІТ», «КіКо» та «2Т»), здійснюється через супутник SIRIUS-4.

«Зараз тривають реєстраційні процедури, і за кілька тижнів Асоціація почне працювати, — сказав Олександр Пелех. — Ми запрошуємо всіх колег стати активними учасниками Асоціації. Її члени завжди можуть розраховувати на кваліфіковані консультації щодо контенту, технічних та юридичних питань. Ми допомагатимемо у правовому забезпеченні наших колег, якщо виникне така необхідність, включно і під час розгляду судових справ».

Можливість запуску супутникового мовлення у стандарті MPEG-4 в Україні з’явились після запуску у листопаді минулого року супутника SIRIUS-4, який перебрав на себе усі сервіси свої попередників SIRIUS-2 та SIRIUS-3. Він забезпечив упевнений прийому сигналу на значно більшій території (від Португалії до Казахстану, від Туреччини та Тунісу до півночі Швеції). Україна перебуває у центрі променя супутника, що дозволяє споживачам приймати якісний сигнал навіть на невеликі за діаметром (до 60 сантиметрів) антени.

Компанія SES SIRIUS АВ заснована 1983 року; працює у Центральній та Східній Європі, Скандинавії та Прибалтиці. Компанія має 5 регіональних представництв: у Києві, Москві, Ризі, Гельсінкі та Бухаресті. Свою діяльність на українському ринку SES SIRIUS АВ розпочала у 2000 році. Наразі в Україні понад 1000 000 індивідуальних антен приймають сигнал з супутників компанії.

Власники SES SIRIUS АВ – SES ASTRA Company (75% акцій компанії) та Шведська космічна корпорація (25% акцій).

Расскажите друзьям про новость

Новое видео