26 Мар 2008, 10:09

Українці недостатньо обізнані про страхові послуги

Українці недостатньо обізнані про страхові послуги

У другому півріччі 2007 року в Україні частка тих, хто користується послугами страхових компаній, зросла до 14% (у порівнянні з 12% у першому півріччі 2007 року).

 

Поряд з популярністю таких страхових послуг як страхування автомобіля, квартири, медичного страхування, підвищується зацікавленість накопичувальним страхуванням. Про це свідчать результати дослідження ринку страхових послуг для фізичних осіб, яке компанія GfK Ukraine здійснювала протягом 2007 року.

 

У другому півріччі 2007 року страхові компанії збільшили кількість клієнтів: частка користувачів страхових послуг відносно першого півріччя 2007 року збільшилася з 12,4% до 14,1%.

 

Це стало можливим в основному за рахунок послуги страхування автомобіля (КАСКО), яке залишається найбільш популярними (ним користуються 4,6% опитаних). Другу сходинку за популярністю займає страхування від нещасного випадку (користуються 3,1% опитаних), та залишається одним з популярних добровільне медичне страхування (2,6%).

 

В майбутньому страховими послугами планують розпочати користуватися загалом 8% серед опитуваних респондентів. Поряд з популярністю таких страхових послуг як страхування автомобіля, квартири, медичного страхування, підвищується зацікавленість накопичувальним страхуванням.

 

Наміри щодо майбутнього користування накопичувальним страхуванням життя дорослих та життя дітей мають в три рази більше респондентів, ніж користуються зараз.

 

Таблиця 1. Користування страховими послугами та майбутнє використання страхових послуг до всіх опитаних, N=3000

 

Страхова послуга

Користування страховими послугами

Майбутнє використання страхових послуг*

Страхування автомобіля (КАСКО)

4,6

6,0

Страхування від нещасного випадку

3,1

4,1

Добровільне медичне страхування

2,6

4,9

Страхування квартири

2,6

3,0

Страхування домашнього майна

1,6

2,6

Страхування автоцивільної відповідальності

1,4

1,8

Страхування життя дорослих (у випадку смерті без накопичення)

0,9

1,1

Страхування заміського будинку / дачі

0,9

1,0

Накопичувальне/ ощадне страхування життя дорослих

0,4

1,3

Накопичувальне/ ощадне страхування дітей

0,4

1,2

Короткотермінове страхування

0,3

0,8

 

* Планують продовжувати + планують розпочати користуватися.

 

Однією з причин низького рівня користування страховими послугами є низька обізнаність населення України про страхові компанії та страхові послуги. Рівень знання жодної зі страхових послуг як і в першому півріччі 2007 року, не перевищує 55%. Щобільше 16,5% респондентів не знають жодної страхової послуги.

 

За демографічними характеристиками можна відмітити, що страховими послугами користуються або планують почати користуватися частіше молодь та респонденти середнього віку, ніж опитувані віком 50 років і старші.

 

За регіональною структурою, найбільша частка існуючих та потенційних користувачів страховими послугами серед опитаних в областях Західного регіону. Щодо географічного розташування існуючих користувачів страхових послуг, привертає увагу частка жителів сіл — 36% серед користувачів страховими послугами, що значимо більше ніж частка сільських жителів в Україні загалом (32%).

Расскажите друзьям про новость

Новое видео