20 Май 2021, 15:26

У Києві запустили бронзове серце в рамках туристичного проєкту “Шукай”

На фасаді будинку (вулиця Богдана Хмельницького, 42), де жив видатний кардіохірург Микола Амосов, встановили 29-ту мініскульптурку туристичного проєкту “Шукай”.

Це інтерактивне бронзове серце: якщо натиснути на кнопку поряд, то воно пульсує 70 разів на хвилину, як при спокійному серцебитті людини.

Над скульптуркою працювали 5 місяців. Довелося двічі переробляти вже готову мініатюру.  Спершу серцебиття мало лунати з вмонтованого динаміка, але шум вулиці Богдана Хмельницького, вимощеної бруківкою, заглушав усі звуки. Тоді встановили вібромоторчик, довго підбирали силу вібрації, щоб було відчутно, що серце пульсує.

Легенда скульптурки: Натисни на мене – і відчуєш серцебиття.

Чимало часу зайняв збір дозволів і підготовка до встановлення, адже скульптурка повинна бути постійно підключена до електрики.

Щоб серце було анатомічно правильне, скульптора Юрія Білявського консультував кардіохірург Василь Лазоришинець, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова.

Меценати скульптурки-серця, з Інституту вертебрології та реабілітації, вже вдруге долучилися до проекту “Шукай”. Раніше вони подарували Києву мініатюру Гелікоптер Сікорського.

Уперше в проєкті “Шукай” є повноцінний дублікат скульптурки – на фасаді Національного інституту серцево-судинної хірургії, заснованого Миколою Амосовим (вулиця Амосова, 6).

Загалом за три роки проєкту у столиці встановили вже 29 скульптурок “Шукай”, присвячених символам столиці і видатним киянам – золота туфелька Сержа Лифаря, годинник П’єра Брульона, гелікоптер Сікорського за ранніми кресленнями. Біля кожної мініатюри є табличка з QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися її історію. Створені інтерактивні карти та екскурсійні маршрути, аби люди легко їх знаходили. 

Цього року в планах ще мінімум 5-ть нових скульптурок.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео