24 Май 2007, 14:34

У київських мас-медіа впроваджено цензуру, стверджують працівники «Вечірки»

У київських мас-медіа впроваджено цензуру, стверджують працівники «Вечірки»

24 травня в приміщенні Київради відбулася прес-конференція представників колективу «Вечірнього Києва» Руслана Малашенка, Вікторії Бевзо, яку вів народний депутат Верховної Ради 5-го скликання Андрій Шевченко.

Вони заявили про тиск з боку КМДА, про втручання в редакційну політику, про фактичний «беспредел», який зараз відбувається. Газета випускається уже протягом
трьох днів без участі колективу. Було продемонстровано факти цензури, електронну розсилку з КМДА про те, які матеріали ставити, які не ставити. 

На думку учасників прес-конференції, конфлікт почався 17 травня, після того як в.о. головного редактора Руслан Малашенко відмовився ставити два замовних матеріали проти Юрія Луценка та Віталія Кличка. Після того 18 травня його було замінено новим в.о. Романом Кострицею – і ці замовні матеріали вийшли без участі колективу «Вечірнього Києва». Новий в.о. видав наказ про переїзд і заявив, що у приміщенні газети «Хрещатик» їм було виділено п’ять кімнат загальною площею 150 квадратних метрів. Утім, учасники прес-конференції заявили, що насправді це не так, що декілька працівників (верстальники) сидять разом із працівниками «Хрещатика». Умови праці набагато гірші, ніж є сьогодні в приміщенні на Маршала Гречка – там, де «Вечірній Київ» займає два поверхи. 

Газета «Вечірній Київ» вже протягом трьох днів не виходить без підпису в.о. головного редактора газети «Хрещатик» Дмитра Джангірова, котрий фактично її редагує. Колектив «Вечірнього Києва»
звернувся до мера Черновецького. Сьогодні вони принесли під будівлю київської міської ради символічну труну, на якій написано, що свободі слова в Україні прийшов кінець. Також на запитання журналістів, чи Малашенко і Бевзо вже звільнені, вони сказали, що наказу не бачили, але з інтернет-видання «Телекритика» дізналися, що Роман Костриця такий наказ видав ще 18 травня.

Андрій Шевченко підтримав колектив «Вечірнього Києва», Руслана Малашенка та Вікторію Бевзо, які не побоялися відкрито виступити проти втручання в редакційну політику, і сказав, що такі приклади є не тільки в Києві, але й в інших містах. Він вважає, що треба виступати проти створення столичного медіахолдингу. Андрій Шевченко сказав, що має відчуття дежавю, адже повертаються темники і тиск, як це було в 2004 році. Медіа керуються одним центром, з якого йдуть дуже детальні вказівки про те, які матеріали чи фотографії ставити. Крім того, відбувається усунення тих людей, які відмовляються виконувати ці накази. 

«Все те, що відбувається в муніципальних медіа – це проти свободи слова. Немає громадського контролю, немає конкурсу на заміщення вакантних посад», – зазначив Андрій Шевченко. 

За всіма фактами, оприлюдненими на прес-конференції, прокуратура має порушити кримінальну справу за статтею 171 Кримінального кодексу України «Про перешкоджання діяльності ЗМІ».

Депутати до розгляду питання про створення медіахолдінгу поки що не дійшли.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео