02 Апр 2008, 06:43

ТРК «Україна» припинить штучну накрутку голосів у «Дуелі»

ТРК «Україна» припинить штучну накрутку голосів у «Дуелі»

Телеканал «Україна» вводить диференціацію глядачів, що беруть участь у голосуванні в рамках програми «Дуель», та запроваджує коефіцієнти кількості голосів залежно від регіону, з якого поступают голоси.

 

Відповідне повідомлення поширила 1 квітня прес-служба ТРК «Україна».

 

Як зазначається у повідомленні, цей крок пов’язаний з тим, що у глядацькому голосуванні на програмі «Дуель» останнім часом склалася тенденція до погіршення позицій «біло-блакитних» політиків у порівнянні з їх «помаранчевими» опонентами (в даному випадку обидва «кольорові» терміни умовні і вжиті у широкому політичному значенні).

 

Проаналізувавши тексти останніх програм і виступи учасників за критеріями обгрунтованості, правдивості, щирості, логічності та емоційності, експерти програми дійшли висновку про повну відсутність об’єктивних причин даного явища.

 

Таким чином, заявляє прес-служба, без сумніву має місце штучна накрутка голосів, що йде в основному з західних регіонів країни. «І хоча на разі ситуація щодо переможців у "теледвобоях" не змінилася, подальше ігнорування небезпечної тенденції дає реальну імовірність нечесних перемог у майбутньому», — відзначається у повідомленні.

 

Крім того, відзначають на каналі, ситуація погіршується також неможливістю багатьох глядачів зі східних регіонів додзвонитися до програми і віддати голос за свого кандидита — через перевантаження відповідного телефонного номера.

 

Саме для запобігання подібним явищам і забезпечення неупередженості і об’єктивності при підрахунку голосів було введено коефіцієнти за регіонами країни (при фінальному підрахунку кількість голосів з регіону перемножується на відповідний коефіцієнт).

 

Наразі таблиця коефіцієнтів виглядає так:

Дикий Захід (Львівська, Волинська, Тернопільська, Чернівецька, Івано-Франківська, Рівненська, Хмельницька області) — 0,3

Захід (Закарпатська, Житомирська, Вінницька області) — 0,5

Центр (Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Черкаська, Кіровоградська області) — 0.8

Схід (Дніпропетровська, Харківська, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська області, Автономна республіка Крим) — 1,4

 

Визначення місцезнаходження абонента відбуватиметься з використанням технології АВН. У випадку дзвінка з мобільного телефона оператор обов’язково запитує у абонента про його місцезнаходження.

 

Для цієї роботи, повідомляє прес-служба каналу, було спеціально найнято фахівців-етнологів і лінгвістів, які за особливостіми вимови здатні визначити походження людини з точністю до району — тому обман практично виключений. В майбутньому з цією метою планується придбання апаратури для пеленгації сигналу мобільних пристроїв.

 

За непідтвердженою інформацією внутрішнього джерела, позитивну оцінку нововведенню вже висловили під час телефонних розмов з генеральним директором телекомпанії Вальдемаром Дзіким народні депутати від партії Регіонів Ганна Герман і Тарас Чорновіл, та голова політичного блоку свого імені Наталія Вітренко.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео