11 Янв 2022, 15:33

Суд заборонив «Цитрусу» розпоряджатися торговельною маркою та сайтом

Господарський суд Києва за позовом компанії «Е-Тікетс Сервіс Україна» тимчасово заборонив ТОВ «ЗТ-Інвест» (група компаній «Цитрус») розпоряджатися торговельною маркою та доменним іменем компанії (citrus.ua). Відповідна ухвала від 4 січня 2022 року опублікована в Єдиному реєстрі судових рішень, зазначає forbes.ua.

Суд тимчасово заборонив будь-які дії з низкою торговельних марок: «Цитрус» (кирилична і латинська), «ЦИТРУС дискаунт» (CITRUS discount), «ЦИТРУС гаджети та аксесуари», «eton», «like.bike», «AIR MUSIC» та «L.А.Р.Т.І.». Державному підприємству «Український інститут інтелектуальної власності» («Укрпатент») до набрання законної сили рішенням суду у цій справі заборонено вносити будь-які зміни до Державного реєстру на зазначені торговельні марки. Суд також зобовʼязав компанію «Інтернет Інвест» встановити в Реєстрі доменних імен режими сliеntHold та serverHold для доменного імені citrus.ua, а також заборонити будь-які дії із сайтом до вирішення спору за суттю.

Група компаній «Цитрус» заявила, що не використовує торгові марки, які фігурують у вищезазначеному позові, повідомили у пресслужбі компанії.

«Вчергове заявляємо, що згідно з рішенням суду Геннадій Корбан не є власником 50% частки «ЗТ-Інвест» […] Крім того, торгова марка, яку громадянин Корбан прикріпив до свого посту, не є спірною і належить зовсім іншій компанії на законних підставах», – сказано у заяві.

Компанія подала документи для оскарження рішення суду. Також у «Цитрусі» заявили, що поскаржилися до правоохоронних органів та Міністерства юстиції.

«Поспішаємо повідомити всіх наших клієнтів і партнерів, що компанія «Цитрус» працює у звичному режимі як offline, так і online», – сказано у повідомленні пресслужби.

Нагадаємо, в 2021 році Геннадій Корбан став співвласником мережі магазинів техніки та електроніки «Цитрус». Наприкінці лютого він викупив у співзасновника мережі Дмитра Зінченка 50% частки у «ЗТ-Інвест». Решта 50% залишилися у співзасновника компанії – одеського бізнесмена Григорія Топала.

Тоді пресслужба «Цитрусу» заявила, що Корбан придбав частку «ЗТ-Інвест» у прихований спосіб. Тому «Цитрус» подав позов до суду про перегляд законності такого придбання. Також у «Цитрусі» відзначили, що «ЗТ-Інвест» належить тільки частина другорядних активів компанії, які не впливають ні на операційну діяльність, ані на оборотні активи підприємства.

Останнім часом між Топалом та Зінченком відбувався конфлікт. Зокрема, влітку 2020 року останній заявив про спробу рейдерського захоплення компанії, звинувативши в цьому Топала. У липні Зінченка не пропустили на робоче місце в головному офісі компанії. У червні минулого року Корбан подав позови на понад 1 млрд грн до Топала та групи юросіб, яких він контролює.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео