22 Июл 2021, 13:35

«Сільпо» стане доступнішим для гостей і співробітників з інвалідністю

«Сільпо» розпочато соціальний проєкт «Рівні можливості». Проєкт спрямовано на покращення різних аспектів взаємодії з гостями та співробітниками з інвалідністю. З питань дослідження та покращення архітектурної доступності супермаркетів для маломобільних груп гостей «Сільпо» співпрацює з громадською ініціативою «Доступно.UA».

Першим кроком є аудит доступності 51 супермаркета по всій Україні протягом цього року. До кінця наступного року «Сільпо» планує зробити доступними всі свої супермаркети, а нові магазини вже зараз будуються з урахуванням усіх сучасних вимог безбар’єрності та будівельних норм інклюзивності.

Для кращого розуміння та засвоєння правил взаємодії з Гостями в залежності від специфіки інвалідності «Сільпо» зняли відеоінструкцію, яка стане в нагоді всім.

«Дуже приємно, що «Сільпо» звернулися до нас по консультації. Ми давали рекомендації як покращити не тільки торгові зали, а й приміщення для персоналу. Позитивно, що мережа, яка є здебільшого зручною, все одно працює над питанням покращення доступності для маломобільних груп населення. Зазвичай чомусь в Україні ті, хто вже відносно зручні, переймаються більше аніж ті, кому взагалі, як «до неба рачки» по доступності, це така якась цікава тенденція. 

Комунікація з «Сільпо» дуже класна, адже вони усвідомлюють глибину питання та налаштовані на результат. Мені приємно працювати з тими, хто справді щось змінює, а не просто попросили рекомендацій, отримали їх і забули», — говорить засновник «Доступно.UA», посланець толерантності ПРООН, експерт з інклюзивності Дмитро Щебетюк.

Станом на липень у «Сільпо» працює близько тисячі співробітників з інвалідністю, 14% з них мають порушення слуху. Для покращення умов праці запроваджується використання мобільного додатку «Перекладач ЖМ», який  допомагає в робочих комунікаціях завдяки онлайн-перекладачу жестової мови. Серед інших — 9% співробітників мають порушення опорно-рухового апарату, 7% — порушення зору. «Сільпо» створює комфортні умови праці та навчальні програми для всіх. На сайті мережі створено окремий розділ «Для людей з інвалідністю», де зібрано актуальні вакансії по всій Україні.

За даними  «Доступно.UA» 27-55% жителів українських міст належать до маломобільних груп населення. Це люди з інвалідністю, батьки з дітьми до семи років, літні люди, вагітні, люди з тимчасовими травмами. Кожна людина в той чи інший період життя потребує максимально зручного простору для пересування, в тому числі й у магазинах.  

У «Сільпо» працює сервіс доставки. Замовлення можна зробити онлайн на сайті shop.silpo.ua або через мобільний додаток. А для зручності Гостей з інвалідністю, які є учасниками програми «Власний рахунок», у «Сільпо» діє «Безкоштовна доставка».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео