19 Июн 2008, 08:03

Розгортання МХ-4 відтермінували до 15 жовтня

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення погодила перенесення термінів розгортання цифрової мережі МХ-4 до 15 жовтня

Розгортання МХ-4 відтермінували до 15 жовтня

На засіданні 18 червня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення погодила перенесення термінів розгортання цифрової мережі МХ-4 до 15 жовтня, а також відтермінувала прийом заяв від компаній, що бажають отримати ліцензію провайдера цифрових багатоканальних мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, до 15 липня. 

 

Як відомо, про перенесення термінів розгортання мережі МХ-4 до Нацради звернулася ТОВ «Українська цифрова телемережа» (УЦТМ), офіційний провайдер цифрового мультиплексу МХ-4. Причиною затримки директор «УЦТМ» Наталія Чобітько пояснила тим, що Український державний центр радіочастот (УДЦР) поки що не надав компанії висновки по частотних розрахунках. Нагадаємо, що за умовами конкурсу інфраструктура МХ-4 в межах визначених зон (Одеська, Закарпатська, Сумська області) мала бути готовою на квітень 2008 року. До термінів готовності мережі прив’язано і терміни виходу в ефір переможців конкурсу на мовлення в МХ-4: за умовами конкурсу, у «цифрі» телеканали мають стартувати через два місяці після здачі мережі в експлуатацію.

 

Попередньо Ігор Курус, перший заступник голови Нацради, припускав, що терміни розгортання МХ-4 має бути перенесено на середину літа, проте нині, доповідаючи з цього питання, пан Курус запропонував відтермінувати строк запуску до 15 жовтня 2008 року.

 

Питання про перенесення терміну прийому заяв від компаній, що бажають отримати ліцензію провайдера цифрових багатоканальних мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, розглядалося на засіданні 11 червня. Тоді за основу було прийняте рішення про можливе відтермінування прийому заявок до 1 вересня. В остаточному рішенні фігурує дата 15 липня.

 

Як пояснив Ігор Курус, у разі, якщо подовжити терміни до 1 вересня, є ризик пропустити момент синхронізації цих мереж із МХ-4: «Оскільки МХ-4 запуститься в листопаді місяці, то нам потрібно синхронізувати запуск всіх цифрових мереж, щоб ми могли вийти на правильний розвиток цифрових зон».

 

Нагадаємо, що рішення про оголошення прийому заяв від компаній щодо «надання протягом місяця з дати прийняття цього рішення» пропозицій стосовно технічної розробки цифрового загальнонаціонального каналу мовлення МХ-1, МХ-2 та МХ-3 було ухвалено Нацрадою 23 квітня 2008 року. На сьогодні три компанії подали заяви на провайдерство: «Гамма-Консалтинг», «УЦТМ» та «ММЦ-СТБ». Згідно з нормативною інструкцією, «рішення по заяві про видачу (продовження) ліцензії провайдера програмної послуги приймається Нацрадою в місячний термін з дня надходження її до Нацради». Термін подачі заявок компаній-претендентів – 22 травня. Відтак, згідно з регуляторними нормами, остаточне рішення з цього питання  мало бути ухвалене 22 червня 2006 року.

 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео