Глобальний рівень, сортування відходів, «Драйв». Ретроспектива тижня з Алесею Муджирі
24 Июл 2021, 11:06
PR

Глобальний рівень, сортування відходів, «Драйв». Ретроспектива тижня з Алесею Муджирі

Як пройшов робочий тиждень і які плани на вікенд, розповідає Алеся Муджирі, Head of Corporate communications McDonald’s в Україні.

Як минув тиждень? 

Робота МакДональз вирізняється вкрай високою динамікою не лише у ресторанах. Минулі два тижні були доволі насиченими, бо в компанії запустили сортування відходів для клієнтів. Зараз ми на етапі запуску комунікаційної підтримки по всій країні. Це не лише встановлення сортувальних станцій у гостьових залах, але й співпраця з більш ніж 30-ма партнерами по всій країні у питаннях логістики, досортування і подальшої переробки наших відходів.

Оскільки корпоративні комунікації охоплюють і внутрішні, і зовнішні, то наша команда в тому числі активно інформувала, комунікувала та залучала співробітників ресторанів до проєкту. До речі, для співробітників ми робимо не менш яскраві проєкти і кампанії всередині, адже переважна більшість — це молоді люди, яким небайдужа доля нашої планети. 

Мені здається, що саме у великих корпораціях всі найсучасніші інновації і тренди також впроваджуються і на рівні розвитку функцій.  

Окрім того, в компанії зараз в активній фазі планування на 2022 рік. Тому протягом останніх тижнів у мене було декілька онлайн-зустрічей з глобальними керівниками, де ми разом обговорювали плани бачення, «больові точки» і тактику роботи в Україні у наступному році. Взагалі, працювати у великій міжнародній компанії — цікаво, бо є можливість долучатися до роботи на глобальному рівні. Наприклад, у регіональному хабі, в який входить Україна разом із іншими країнами, переважно з ЄС, зараз створені так звані Sprint teams. («спринтерські команди»). У кожної групи задача проаналізувати певний напрям нашої глобальної стратегії впливу та створити декілька варіантів комунікаційних кампаній, які будуть релевантними як для нашого регіонального хабу, так і для інших країн та ринків. У цій групі я працюю з колегами з Великобританії та Швейцарії, а також з колегами з глобалізованих функцій корпорації зі США. Загалом нас п’ятеро.

Мені було цікаво спостерігати за тим, як трансформувалася функція корпоративних комунікацій на глобальному рівні, і як це впливає на роботу на ринках у кожній країні. Про це можна давати окреме інтерв’ю, бо мені здається, що саме у великих корпораціях всі найсучасніші інновації і тренди також впроваджуються і на рівні розвитку функцій.  

Відкриття тижня

Не те, що відкриття тижня, а, імовірніше, персональне осягнення старого англомовного прислів’я ‘slowly, slowly catchy monkey’ — тобто уникати занадтого поспіху, бути терплячим, і тоді врешті-решт досягнеш мети. Деякі люди вміють так жити від природи, мені особисто треба вчитися цьому принципу. 

Музика тижня

До музики у мене окреме ставлення, бо довгий час в дитинстві професійно займалася танцями. Музика — це рух, так виховали, тому максимум, що слухаю, лаунж. 

Що дістало за тиждень?

Мене дивує, що багато людей не розуміють, наскільки час — це цінний ресурс. Мені щодня приходить велика кількість повідомлень в месенджері з пропозицією співпраці. При цьому люди іноді навіть не знають, чим займається компанія. Я за баланс і двосторонній інтерес у будь-якій співпраці та комунікації. 

3 додатки у вашому телефоні, якими користуєтеся найбільше. 

Я думаю, що це майже класика: MS Outlook, до нього MS Teams — маю гріх підключатися до онлайн-зустрічей за кермом 😊 Камеру не використовую в таких випадках, але говорю і слухаю через аудіосистему в машині.

Viber — я належу до тих людей, які записують аудіоповідомлення своїй команді. Бо інколи просто немає часу пояснити письмово, легше надиктувати. Стараюся не зловживати, але це суперзручний функціонал. 

Відкрила для себе застосунок Grammarly. Тепер мої листи англійською виглядають перфектно.

Ну і Waze, часто за кермом, без нього взагалі не орієнтуюся в столиці. 

Що почитати?

Деніел Пінк, «Драйв» — книга про те, що ж насправді мотивує нас, яка науково розвінчує міфи. Дійсно круте чтиво. 

В МакДональдз, окрім функціональної роботи, на рівні компанії створено 5 крос-функціональних команд, кожна з яких займається реалізацією певної вкрай складної задачі. От, наприклад, впровадження сортування та переробки відходів — це також робота однієї з таких команд. Так чи інакше, коли людей, які звикли працювати в одному напрямі, об’єднують для роботи трохи іншого характеру, буває непросто. А щоб бути лідером такої групи, треба мати певний управлінський хист та досвід. Тому багатьом в нагоді стала саме книга Патріка Ленсіоні «5 вад команди». Читається на одному диханні. 

Ну і, взагалі, важливо бути в контексті, особливо комунікаційнику, щоб знати політичну кон’юнктуру. Експертів рекомендувати не буду, але перевірені новини як українські, так і західні, точно варто передивлятися щодня. 

Що подивитися? 

Social dilemma‘ — документальний фільм про вплив соціпльних мереж на суспільство. Піднімає складні питання.

Останні дві стрічки з задоволенням переглянули з чоловіком. «Маленькі секрети великої компанії» — є два фільми, зняті з різницею у 10 років. Чудовий сюжет, легко, смішно, життєво. 

Які плани на вікенд?

Вихідні точно будуть разом із дітьми — прогулянки на свіжому повітрі і повний релакс. Точно в один із днів вимкну всі подразники, залишиться тільки телефон на екстрений випадок. Точно приготую Aperol Spritz і, можливо, щось з італійської кухні, скоріш за все, різотто з морепродуктами. 

Расскажите друзьям про новость