19 Апр 2007, 08:01

Регіональні телерадіоорганізацій подають редакційні статути до Нацради

Регіональні телерадіоорганізацій подають редакційні статути до Нацради

Більшість регіональних телерадіоорганізацій уже подали редакційні статути до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Про це сьогодні на брифінгу розказав Віталій Шевченко, голова Нацради. Нагадаємо, відповідно до вимог закону «Про телебачення та радіомовлення» редакційні статути ТРО мали оприлюднити і подати в Нацраду до 1 березня.

«Зараз це питання лишається актуальним. За сьогоднішніх політичних умов наявність статутів може гарантувати трудовим колективам дотримання визначених прав, якими вони хочуть скористатися», – зазначив Віталій Шевченко.

За його словами, вже є кілька регіонів, де редакційні статути подали більше половини телекомпаній. Це Автономна Республіка Крим, Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Одеська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька області та місто Київ. Майже стовідсотковий показник виконання законодавчої норми у Львівської області (з 38-ми існуючих телекомпаній статути подали 35) та Тернопільської (з 25-х– 21), а в Севастополі всі 8 телекомпаній вже подали статути.

У відповідь на звернення до Нацради з приводу політичної реклами в ефірі деяких телеканалів Віталій Шевченко зазначив: «Нарада розглядає цю рекламу як загальний сегмент рекламного продукту, що розміщується в ефірі телерадіокомпаній у відповідності до вимог закону „Про рекламу”».

Також, за його словами, до Нацради звернувся керівник телеканалу «Рада» з проханням щодо забезпечення кабельними операторами трансляції телеканалу, оскільки продовжуються засідання парламенту, і є побоювання, що у зв’язку з указом Президента про розпуск Верховної Ради кабельники виключать телеканал з основних пакетів: «Так само багато людей зверталося з приводу трансляції засідань парламенту 5 каналом. У зв’язку з цим ми сьогодні не зробили жодного кроку, який би свідчив про те, що ми пристаємо на якусь сторону політичного конфлікту, але ми наголошуємо, що ті, в кого 5 канал є в пакеті, зобов’язані його транслювати. «Рада» так само має йти в мережах, і нинішні обставини не мають впливати на програмні концепції».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео