24 Мар 2008, 08:56

Прийом заявок на мовлення в MX-4 завершено

Прийом заявок на мовлення в MX-4 завершено

21 березня о 17.30 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закінчила прийом заявок на конкурс на отримання ліцензії на мовлення на загальнонаціональному каналі багатоканальної телемережі МХ-4.
 
МХ-4 є новим каналом цифрового загальнонаціонального мультиплексу, мовлення на якому буде транслюватися в стандарті MPEG 4. На сьогодні серед 10 каналів, що мовитимуть в МХ-4,  достеменно відомо назви двох: це НБМ та «Ера», які отримали право мовити згідно з рішенням Нацради від 5 грудня 2007 року.
 
На решту 8 місць, що лишилися в МХ-4, Нацрада оголосила так званий форматний конкурс, запропонувавши компаніям подавати заявки у таких форматах: культурно-мистецький, дитячий, кіно (телесеріал), гумористичний канал, решта – оригінальні проекти. За конкурсним формулюванням це означає, що програми відповідного спрямування мають становити основу програмної концепції мовлення на каналах в період з 06:00 до 23:00 (не менше 70%від загального обсягу).
 
Як повідомили в Нацраді, на 17.30 21 березня подано 45 заявок від українських мовників. Відповідно: 2 культурно-мистецьких, 5 дитячих, 4 пізнавальних, 5 кіно, 4 гумористичних і 25 заявок на оригінальний проект.
 
Відомо, що на мовлення у «цифрі» претендуватимуть державний канал «Культура» («Культурно-мистецький канал»), канал «24» (в номінації «Оригінальний проект» з концепцією новинно-пізнавального каналу), «Автомобільний канал» («Оригінальний проект»). Медіагрупа СМЕ подала на конкурс дві заявки – у форматі «кіно»: канал «Кіно» («Гравіс») та Comedy («Гумористичний канал»). Так само з проектами двох каналів виступив і СТБ – це буде чоловічий канал та мультиплікаційний канал. Обидві заявки СТБ подав у категорії «Оригінальний проект», оскільки у випадку з мультиплікаційним каналом йдеться про трансляцію не лише дитячої анімації, а про тематичні добірки анімаційних стрічок з усього світу – від класики української мультиплікації до робіт європейських, американських, японських художників. Відомо, що група «Інтер» подала на конкурс 5 заявок, а холдинг Віктора Пінчука – 4.
 
Проте дехто з мовників свідомо не подавав заявки на «цифровий» конкурс. Основною причиною відмовитися від участі для каналів стали вимога швидко розпочати мовлення (фактично ця умова дає фору каналам, які вже мовлять або перебувають на стадії запуску).
 
«По-перше, ми поки що не розуміємо до кінця, що буде з цифровим телебаченням, — пояснив Володимир Манжосов, віце-президент ТРК «Україна». – На останній нараді за участю секретаря Ради нацбезпеки та оборони було наголошено, що є певні розбіжності у  впровадженні цифрового телебачення між Міністерством транспорту та зв’язку, з одного боку, та  Національною радою, з іншого. По-друге, я думаю, що ще будуть інші конкурси. Адже в умовах конкурсу йшлося про те, що канали мають дуже швидко розпочати мовлення, а наші канали «Футбол» та «Новини» стартують тільки восени».
 
Другою причиною  неучасті є побоювання, що працювати у цифровому мультиплексі буде занадто дорого. За словами Андрія Мальчевського, директора з розвитку каналу «MTV Україна», «на сьогодні ще немає чітко визначених тарифів, які будуть використані  на обслуговування цифрової мережі. Сума інвестицій, яка йде на запуск каналу в цифрі, дуже велика, тому зараз на цей конкурс подали заявки переважно структури, які є частиною великих медіагруп, адже  їх джерело фінансування є  стабільне».
 
Пан Мальчевський також наголосив, що компанія підготувала пакет документів, але вирішила почекати до наступного конкурсу. «Побачимо, як усе це діє на практиці», – сказав він.
 
Максимальний розмір ліцензійного збору за частоту в МХ-4 – 1315479,47 грн. Конкурсна гарантія, що становить 5% від ліцензійного збору, – 65773,97 грн. Як відомо, конкурсна гарантія у випадку програшу на конкурсі компанії не повертається, а от переможцям зараховується в оплату ліцензійного збору.Расскажите друзьям про новость

Новое видео