21 Май 2008, 07:25

Перший канал продає субліцензію на трансляцію Олімпійських ігор

Перший національний продає право на субліцензію трансляції Олімпійських ігор групі телеканалів «Інтер» і підписує угоду з групою компаній «Поверхность ТВ»

Перший канал продає субліцензію на трансляцію Олімпійських ігор

Перший національний продає право на субліцензію трансляції Олімпійських ігор групі телеканалів «Інтер», а саме «Мегаспорту». Він матиме право повторного показу. Крім того, підписується угода про субліцензію з групою компаній «Поверхность ТВ».
 
Із 7-го по 29 червня в ефірі Першого національного транслюватимуться матчі Євро-2008, а з 8-го по 24 серпня 2008 року – XXIX Олімпійські ігри, які пройдуть у Китаї, через що саме в цей період суттєво зміниться сітка мовлення телеканалу.
 
Про це заявив на прес-конференції 20 травня 2008 року в. о. президента НТКУ Василь Ілащук: «НТКУ ще два місяці тому домовилася про купівлю за 4 млн євро прав на трансляцію футбольної європейської першості на території України з представниками UEFA – німецькою компанією Sport Five. Перший національний має ексклюзивне право на трансляцію Євро-2008. Ми також можемо передати право субтрансляції 10 матчів іншим телекомпаніям, які мають загальнонаціональне покриття».
 
За словами Василя Ілащука, поки що ніхто не зголосився купити право на субтрансляцію. Тому вони пропонують іншим телеканалам купити в НТКУ право на новинний доступ. На запитання журналістів, скільки це коштує, керівництво Першого національного не дало відповіді, оскільки з ціною ще не визначилися. На думку в. о. президента НТКУ, буде вигідніше домовитися зі спонсором, аніж передавати право на субтрансляцію.
 
Директор ТО «Спорт» НТКУ Олена Степанищева повідомила, що крім трансляції усіх матчів (о 19-й та 21:45) на Першому національному щоденно виходитимуть щоденники і рубрика в телетижневику «Наш футбол». «Ми маємо дуже жорсткі умови угоди. Зокрема, передавати право на трансляцію тільки 10 матчів лише групового етапу, чотири з яких ітимуть одночасно. Окрім того, що ми купили ексклюзивне право за 4 млн євро, ми ще повинні заплатити за технічні послуги. Тому Перший національний буде дуже прискіпливо моніторити телекомпанії і відслідковувати будь-які відеофрагменти Євро-2008. На території України право на трансляцію футбольних матчів чемпіонату має тільки Перший національний», – сказала Олена Степанищева.
 
Також учасники прес-конференції заявили, що деякі права на трансляцію Євро-2008 має й група компаній «Поверхность ТВ», яка має супутникове мовлення і ретрансляцію в кабельних мережах. За словами Василя Ілащука, відсоток глядачів, які мають супутникове телебачення, дуже незначний, тому «Поверхность» не можна вважати конкурентами загальнонаціонального каналу.
 
Загалом протягом трьох тижнів буде трансльовано 120 годин спортивних ігор. У Пекіні працюватиме студія, з якої вестимуться прямі ефіри. За словами Олени Степанищевої, особлива увага приділятиметься тим видам спорту, у яких братимуть участь українці. Через різницю в часі та нецілодобовий ефір деякі змагання НТКУ буде змушена показувати у запису.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео