08 Июл 2020, 16:21

Ощадбанк та НБУ запускають інформаційну кампанію з протидії платіжному шахрайству

Ощадбанк за ініціативи Національного банку спільно з партнерами – платіжними системами, кіберполіцією, іншими банками та організаціями розпочинає широкомасштабну інформаційну кампанію. Її мета – навчити українців основним правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів, зазначено на сайті Ощадбанку.

У рамках проекту #ШахрайГудбай на телебаченні, в соціальних мережах, ЗМІ транслюватимуться соціальні ролики, випускатимуться матеріали, присвячені основним правилам безпеки та популярним шахрайським схемам. Представники банків та фахівці у сфері фінансів, IT, кібербезпеки братимуть участь у теле- та радіошоу, в публічних заходах, зокрема в круглих столах і вебінарах.

«Якщо раніше ми боролися з накладками на банкоматах, за допомогою яких шахраї викрадали дані карток, то зараз ми боремось за обізнаність громадян, адже в більшості випадків люди стають жертвами шахраїв через недотримання основних правил платіжної безпеки», – наголосив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Олексій Шабан. 

За його словами, минулого року в Україні відбулось майже 72 тисячі випадків незаконних дій із платіжними картками. 58% з них стались в Інтернеті. А от шахрайство з накладками на банкоматах майже відійшло в минуле.

«У боротьбі з шахрайством вкрай важливою є просвітницька робота з клієнтами на всіх рівнях. На жаль, далеко не всі мають достатній рівень фінансових та інших знань, і цілком зрозуміло, що у стресовій ситуації багато людей розгублюються і піддаються шахрайським маніпуляціям. Кампанія ШахрайГудбай, до якої приєднався Ощадбанк, якраз націлена на підвищення фінансової грамотності кожного українця. Чим більше ми будемо про це говорити,  тим більше користувачі платіжних карток будуть обережними при проведенні карткових розрахунків», – зазначив Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео