31 Мар 2008, 12:30

Олександр Фельдман пропонує заборонити платні телевікторини

Олександр Фельдман пропонує заборонити платні телевікторини

Народний депутат України (фракція БЮТ) Олександр Фельдман подав на розгляд у Верховну Раду законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» задля недопущення зловживань довірою телеглядачів. Про це повідомляє прес-служба народного депутата.

 

«Останнім часом телевізійний ефір заплеснула хвиля сумнівних з погляду законності платних інтерактивних вікторин та ігор. Технологія гри дуже проста. Як правило, телеглядачеві пропонується вгадати слово, яке складається з набору букв, і одержати винагороду. Телеглядач набирає номер, за яким необхідно зателефонувати, щоб взяти участь у грі, — при цьому глядачі вимушені платити навіть за спробу участі у грі. Телеканали часто вводять в оману своїх глядачів, створюючи для них ілюзію змагання, щоб затримати їх перед екраном і примусити безперервно набирати номер платного телефону.

 

Жертвами таких «ігор» в основному стають незахищені верстви населення, тобто підлітки і малозабезпечені літні люди, які навіть після отримання телефонних рахунків, не розуміють, що їх наївністю скористалися. Даний законопроект покликаний зупинити зловживання довірою телеглядачів і припинити трансляцію телевікторин, що супроводжуються інтерактивним телефонним шахрайством», — повідомляє прес-служба.

 

Зокрема, пропонується викласти ст.62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в новій редакції, де телерадіоорганізаціям забороняється поширювати програми і передачі, в яких телеглядачам в тій або іншій формі пропонується матеріальна винагорода, і при цьому їм необхідно здійснювати дзвінки за свій рахунок.

 

«Телеканали, які внесли до своєї сітки віщання практику «тихого опівнічного обкрадання», користуючись чи то довірливістю, чи то неуважністю своїх глядачів, ведуть негідну політику віщання. Збагачуючись, вони не можуть зупинитися, але так не має тривати й далі. Пора захистити глядача від маніпуляцій його свідомістю і гаманцем з боку «блакитних екранів», — відзначив автор проекту закону.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео