19 Май 2009, 08:22

НТКУ подасть до суду на «Волю-кабель» через трансляцію «Євробачення»

Національна телекомпанія України має намір подати позов до Господарського суду міста Києва щодо порушення ексклюзивних прав на трансляцію міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення»

НТКУ подасть до суду на «Волю-кабель» через трансляцію «Євробачення»

Національна телекомпанія України має намір подати позов до Господарського суду міста Києва щодо порушення ексклюзивних прав на трансляцію міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» компанією «Воля-кабель». Про це повідомляє «Телекритика» з посиланням на першого віце-президента НТКУ Михайла Коблю.

Претензії НТКУ стосуються ретрансляції «Волею» російського «Первого канала. Всемирная сеть», який транслював «Євробачення-2009». Рейтингові показники трансляції конкурсу на «Первом канале» в Україні майже дорівнялись показникам НТКУ, а у великих містах конкурс на двох каналах дивилась приблизно однакова аудиторія.

«Перед трансляцією ми розіслали кабельним операторам попередження, нагадуючи, що НТКУ — єдина телекомпанія України, що має права на показ "Євробачення", — каже Михайло Кобля. — Вони не дослухались. Ми не можемо спрогнозувати рішення суду, оскільки аналогічна ситуація була й торік. Тоді суд ухвалив рішення не на нашу користь».

Нагадаємо, 10 жовтня 2008 року господарський суд Львівської області відхилив претензію Національної телекомпанії України до провайдера програмної послуги ТОВ «Маска» щодо стягнення 467 250 гривень за ретрансляцію пісенного конкурсу «Євробачення — 2008» на телеканалі «РТР-планета». А 6 жовтня 2008 аналогічне рішення ухвалив Господарський суд Одеської області, визнавши безпідставність претензій НТКУ до одеських кабельників «Реноме -ТВ» та «Чорне море».

Як заявила керівник піар-відділу «Волі» Аліна Сігда, кабельний оператор не мав підстав для припинення трансляцій «Первого канала». «Провайдер не несе відповідальності за зміст програм на тому чи іншому каналі. Наявність чи відсутність порушень інтересів чи прав тих чи інших осіб із боку каналу не ми маємо встановлювати», — каже вона. Тому претензії НТКУ, на її думку, мали би бути предметом з'ясування стосунків у суді між телекомпаніями.Расскажите друзьям про новость

Новое видео