29 Авг 2007, 07:46

НСЖУ закликає відзначити «День пам’яті українських журналістів, які віддали своє життя за Правду»

НСЖУ закликає відзначити «День пам’яті українських журналістів, які віддали своє життя за Правду»

Національна спілка журналістів України закликала всіх працівників газет, журналів, телебачення, радіомовлення, інформаційних агентств, Інтернет-видань відзначити у третю п’ятницю вересня (цього року – 21.09) День пам’яті українських журналістів, які віддали своє життя за Правду.

Відповідне інформаційне повідомлення, разом з листом голови НСЖУ з цього приводу, було поширене 28.08.07р.

Нижче наводимо текст листа повністю.

 

Керівникам засобів масової інформації


Шановні колеги!


Національна спілка журналістів України закликає всіх працівників газет, журналів, телебачення, радіомовлення, інформаційних агентств, Інтернет-видань відзначити у третю п’ятницю вересня (цього року – 21.09) День пам’яті українських журналістів, які віддали своє життя за Правду.

Ми закликаємо у цей День згадати всіх наших колег, які загинули від злодійських нападів, тих, яким вкоротило життя переслідування зарозумілих чиновників, власників мас-медіа, “героїв” публікацій і передач.

Ми звертаємося до працівників усіх ЗМІ цього дня (або напередодні):
— розповісти про колег, які пішли за виднокруг, у публікаціях на сторінках преси, теле- і радіопередачах, на сайтах інформаційних агентств, в Інтернет-виданнях;

— ще раз привернути увагу співгромадян до нашої мужньої і відповідальної професії, ролі журналістики і журналіста у творенні незалежної, демократичної і правової України, до утисків свободи слова у нашій державі;
— зажадати від влади провести, врешті-решт, ретельне розслідування всіх фактів вбивств, замахів на життя колег, адміністративних, судових, економічних утисків журналістів і притягнення винних до відповідальності.

Давайте у цей День у своїх колективах влаштуємо пам’ять тих, хто згорів у журналістських буднях, чесно і самовіддано служив Правді, своїм читачам, радіослухачам, телеглядачам.

Ми закликаємо всі журналістські колективи, незалежно від форм власності, приналежності до Національної спілки журналістів, у своїх містах і районах відзначити цей День спільними акціями-вечорами, теле- і радіомарафонами, зборами, мітингами, закладкою садів і алей журналістів, зустрітися з учнівськими і студентськими колективами тощо.

Давайте на передодні цього Дня впорядкуємо могили наших колег, зустрінемося з їхніми родинами, надамо їм посильну допомогу.

Нехай же цей День стане днем нашого єднання, огляду лав, згуртує у відстоюванні нашого права на свободу слова, професійну діяльність!

З повагою –
голова Національної спілки журналістів України

Ігор Лубченко

Расскажите друзьям про новость

Новое видео