20 Мар 2008, 08:47

Нацрада пожаліла «Волю»

Нацрада пожаліла «Волю»

19 березня 2008 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення відкликати судовий позов щодо анулювання ліцензії компанії «Воля-кабель».
 
Нагадаємо, що на попередньому засіданні, 12 березня, Нацрада дала доручення контрольно-аналітичному департаменту провести додаткову перевірку кабельного оператора «Воля-кабель», а юридичному департаменту – розглянути можливість досудового врегулювання конфлікту.
 
Причиною для такого доручення стали численні звернення громадян з проханнями не позбавляти компанію «Воля» ліцензії», а їх, відповідно, — доступу до телевізійного сигналу, а також прохання самої компанії «Воля» врегулювати конфлікт у досудовому порядку.
 
Крім рішення відкликати судовий позов до компанії «Воля-кабель» Нацрада також прийняла рішення накласти ряд додаткових зобов’язань на кабельних операторів. Серед яких, зокрема забезпечення доступу до універсальної програмної послуги для всіх абонентів в процесі виведення з експлуатації аналогового ресурсу.
 
Як зазначив член Національної ради Віктор Понеділко, є необхідність врахувати досвід «Волі» при переході України з аналогового мовлення на цифрове. Адже проблема, яка виникла у мешканців Деснянського району міста Києва (житловий масив Троєщина), у 2015 році може виникнути у багатьох громадян України.
 
Отже, у підсумку протистояння телекомпанії «Воля» та Нацради закінчилося винесенням попередження компанії 27 лютого у результаті позапланового перевірки.
 
Перший заступник голови Нацради Ігор Курус прокоментував прийняте рішення так: «Самоціль Нацради — не покарати компанії, а правильно відрегулювати ринки, щоб компанії розвивалися, а абоненти отримували телевізійний сигнал. Отже, я вважаю, що сьогоднішнє рішення — це, по-перше, перемога Нацради, яка зобов’язала компанію забезпечувати інформаційні права абонентів.
 
По-друге, це перемога компанії «Воля», яка прислухалась до порад Нацради і виправила свою помилку. І, по-третє, це перемога громадян, які добилися захисту своїх прав на інформацію і тепер будуть отримувати якісний технічно модернізований сигнал».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео