До Дня незалежності України була підготовлена концепція єдиної візуальної символіки свята. В її основі покладена ідея бачення Незалежності як мрії, досягнення якої прагнули багато поколінь українців. Айдентика розроблена креативною агенцією provid, зазначає Міністерство культури та інформаційної політики України в Facebook.
Графічна візуалізація комплексу образів реалізована у вигляді калейдоскопічних квіткових орнаментів, які формуються із зображень, фотографій, символів, та стають основою динамічної айдентики, що розквітає, як сама країна.
Кожна область України матиме свою унікальну квітку-логотип з графічними елементами та кольоровою гамою прапорів цього регіону, а також квіти-символи сфер діяльності, як то: медицина, будівництво, наука, цифрові технології, виробництво.
Основний лейтмотив проекту – «Ти у мене єдина». Слоган є певним універсальним зверненням до країни, квітки, Незалежності, нації.
Креативний директор агентства provid Влад Галяпа зазначив: «Це дуже цікаве й відповідальне завдання — брендинг мало не головного державного свята України. Узагалі така нагода трапляється не часто. Тож ми раді, що нам пощастило.
З одного боку, у концепції хотілося відобразити сутність незалежності в нашому розумінні, використати культурний, національний бекграунд, а з іншого — не звертатися до першорядних символів. Звичайно, це тонка межа, але ми вирішили йти від самого початку й до кінця. Адже 30 років — це лише нинішній відтинок нашої історії, а ідея самостійності формувалася в нашого народу сотні років. Покоління сіяли зерна, що 30 років тому нарешті дали паростки у вигляді Декларації про державний суверенітет України.
Усі ці 30 років ми зростаємо, розвиваємося як держава та нація. Наша незалежність складається зі співпраці та взаємодопомоги тисяч людських груп. Наша країна — складна та складена з безлічі образів, символів, досягнень, персоналій. Щоб донести це, ми вирішили використати символ квітки, пелюстки якої формуються із зображень та символів і стають основою динамічної айдентики. Урешті-решт квітковий орнамент притаманний нашій культурі, і водночас цей образ вдало доносить ідею живої країни, що постійно розвивається».