27 Дек 2007, 08:11

КДРТРК знов попереджена Нацрадою

КДРТРК знов попереджена Нацрадою

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення на засіданні 26 грудня 2007 року, розглянувши матеріали позапланової перевірки, винесла попередження Київській державній регіональній телерадіокомпанії.

Приводом для позапланової перевірки стало зафіксоване випадковим моніторингом порушення законодавства, зокрема закону «Про рекламу». Перевіркою встановлено, що в ефірі КДР ТРК транслювався рекламний ролик біоенерготерапевта Рао.

 

Логіка ролику, який тривав 11 хв. 30 сек., базувалася на порівнянні традиційних медичних практик і методики Рао і містив заклики обирати з усіх видів лікування саме цього біоенерготерапевта.

 

В даній рекламі фахівці відзначили цілу низку порушень Закону України «Про рекламу», зокрема статті 21 (пп. 7,8,10 частини 6), згідно з якою у рекламі лікарських засобів не дозволяється порівняння з іншими лікарськими засобами, а також – із метою посилення рекламного ефекту – посилання на конкретні випадки вдалого застосування лікарського засобу; демонстрація спеціальних виявів подяки, вдячності, листів, уривків з них із рекомендаціями тощо.
 
Моніторинг виявив, що початковий ролик, який компанія пообіцяла під час перевірки зняти з ефіру, замінено на рекламу… книги біоенерготерапевта Рао; вона є частково видозміненим варіантом ролика, який став приводом для позапланової перевірки.
 
Леонід Мужук, заступник гендиректора КДРТРК, аргументував такий крок компанії комерційними домовленостями, але гарантував членам Нацради: «більше ніколи Рао у нас в ефірі не буде».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео