24 Апр 2007, 06:55

Казбек Бектурсунов здивований інтересом журналістів до подій у київських комунальних ЗМІ

Казбек Бектурсунов здивований інтересом журналістів до подій у київських комунальних ЗМІ

23 квітня у прес-центрі інформаційного агентства "Українські новини" відбулася прес-конференція "Стан і розвиток муніципальних ЗМІ Києва". Приводом для спілкування з журналістами, за словами організатора заходу, радника київського міського голови Казбека Бектурсунова, була недостовірна інформація та чутки, що поширюються у медіа, щодо нових керівників столичних комунальних медіа.

В цей самий час (о 12.00) у Будинку вчителя розпочався круглий стіл «Телеканал "Київ" – для киян чи для мера?» за участю опозиційних політиків, організований Інститутом Медіа Права.

Окрім Казбека Бектурсунова, участь у прес-конференції взяли призначений 2 тижні тому виконувач обов’язків генерального директора комунального підприємства "Радіостанція "Голос Києва"" Костянтин Спілка, в.о. головного редактора газети "Хрещатик" Дмитро Джангіров, в.о. генерального директора телеканалу "Київ" Дмитро Харитонов, в.о. головного редактора газети "Українська столиця" Павло Карайченцев та перший заступник головного редактора газети "Вечірній Київ" Руслан Малашенко. Щоправда, останній протягом прес-конференції не промовив жодного слова, і від імені газети "Вечірній Київ" говорив сам Казбек Бектурсунов. Про Олега Арестархова, який, за інформацією "ТК", ще 13 квітня подав у відставку і вже працює на іншій роботі, було сказано: «Він перебуває на лікарняному і залишається в.о. головного редактора газети».

Казбек Бектурсунов назвав нову команду керівників комунальних ЗМІ Києва «людьми с сугубо рыночной историей» і зазначив, що вони перебувають поза політикою. За його словами, з приходом нового керівництва у столичних медіа було «заборонено джинсу», зокрема, журналістам не можна спілкуватись із чиновниками КМДА, «окрім ньюзмейкерів». За словами пана Бектурсунова, він був здивований інтересом медіа до діяльності його команди, оскільки вважав, що ініційовані ним зміни у комунальних ЗМІ є «звичайним робочим моментом». Особливо приємно було представникам "Телекритики" почути з уст Казбека Бектурсунова багато теплих слів на адресу нашого видання. Він висловив також здивування з приводу проведення круглого столу, на який не запросили представників обговорюваного каналу "Київ". Тим часом, за словами директора Інституту Медіа Права Тараса Шевченка, керівництву каналу було надіслано офіційне запрошення, але вони відмовилися брати участь у круглому столі, посилаючись на проведення власного заходу в той самий час.

Серед інших на прес-конференції пролунало запитання про оплату праці керівників столичних комунальних медіа. За словами пана Казбека, головною винагородою для людини, що працює на такій посаді, є статус держслужбовця 7 категорії, вигідні умови отримання пенсії тощо, а сама заробітна платня становить 4684 гривні. Проте, вточнив радник міського голови, «в кожному випадку існують індивідуальні домовленості».

Як заявив Казбек Бектурсунов, заявки на конкурс на заміщення посад керівників київських муніципальних медіа приймаються до 5 травня, і всі присутні на прес-конференції виконувачі обов’язків братимуть у конкурсі участь. Також планується запуск нових проектів: інтернет-порталу, додатків до друкованих видань і, можливо, кабельного телеканалу.

За словами Дмитра Харитонова, телеканал "Київ" планує закодувати сигнал супутникового мовлення і веде переговори із сейлз-хаусами щодо продажу реклами. Виросли прибутки від реклами в газети "Хрещатик": Казбек Бектурсунов називає їх «середніми – на рівні газети "Дело"». Дотації, отримувані з міського бюджету (41 млн гривень на всі комунальні медіа) представники нової команди називають «інвестиціями у розвиток» і планують за 1-2 роки відмовитися від них повністю. Проте, каже пан Бектурсунов, навряд чи муніципальні медіа можуть стати прибутковими, з огляду на соціальну функцію, яку вони виконують.

На прес-конференції був присутній депутат Київради від фракції Блоку Юлії Тимошенко Олександр Бригинець – один із ініціаторів круглого столу «Телеканал "Київ" – для киян чи для мера?». Він мирно спілкувався з панами Бектурсуновим і Карайченцевим, але покинув прес-центр ще до того, як журналісти почали ставити запитання. Згодом Олександр Бригинець пояснив кореспонденту "ТК", що прийшов на захід, аби подивитися на нову команду і запитати, з якими концепціями вони йтимуть на конкурс. На думку Олександра Бригинця, запропоновані Казбеком Бектурсуновим кандидати мають усі шанси перемогти у конкурсі та стати повноцінними керівниками муніципальних медіа.

Незабаром читайте докладний репортаж із прес-конференції команди Казбека Бектурсунова та круглого столу в Будинку вчителя на "ТК". 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео