16 Июл 2007, 09:14

«Караоке на майдані» не пустили в ефір

«Караоке на майдані» не пустили в ефір

Уперше за 8 років програма йшла в повторі. Ігор Кондратюк звинувачує керівництво «Інтера» в тому, що воно «плює на авторське право». Угода з «Інтером» щодо «Американського шансу» зірветься? 15 липня замість 447 випуску програми «Караоке на майдані» (з Дніпропетровська) канал «Інтер» повторив попередній — 446-й (з Харкова). Це трапилось уперше за вісім з половиною років існування проекту. Попередні 446 програм виходили без перерви.

Натяки на існування конфлікту між старожилом «Інтера» Ігорем Кондратюком та керівництвом каналу з'явились у пресі ще у червні. Тоді в інтерв'ю журналу «Главред» Ігор заявив, що канал повинен визначитись, чи потрібні йому проекти в теперішньому вигляді, й не втручатись у творчий процес: «Якщо не влаштовують наші рейтингові показники, то так і кажіть, що річ у них, а не у форматі. Але наша програма (я маю на увазі «Караоке») має найбільшу частку в країні вже дев'ятий рік поспіль! Періодично бувають сплески інших проектів, як «Танці з зірками», але наш — стабільний. Його частка в середньому — понад тридцять відсотків. «Плюси» ж не втручались у зйомки «Кадетів»! Купили, та й годі. У мене такий самий серіал — незабаром з'явиться сто тридцять дев'ята «серія» «Шансу». Я вважаю, що поки що ми тримаємо марку».

Побачивши в ефірі замість нового випуску «Караоке» повтор, «Телекритика» звернулась по коментарі до Ігоря Кондратюка.

«Навіть коли я був хворий, програми ніколи не виходили у повторі. Чому так відбулося — я не знаю. Оскільки я де-юре і де-факто є автором програми, то можна стверджувати, що телеканал «Інтер» та його керівництво, оминаючи законодавство, плює на авторське право. Поки я живий і здоровий, такі речі не можуть повторюватися, тим більше що жодних об'єктивних підстав для них не існує. Таким демаршем керівництво фактично витискує мене з каналу. Я не знаю, хто за це відповідальний — Безлюдна, Созановський чи хтось інший. Мені з ними безглуздо говорити, тому що я не давав згоду повторювати програму, більше того — мене ніхто про це не запитав!» — каже телепродюсер.

— Ігоре, чи був випуск відзнятий і змонтований?

— Так, і касета була відвезена на «Інтер». Це була друга програма літнього туру «Карооке» містами України.

— Ви виключаєте, що це може бути виробничою помилкою?

— Жоден із попередніх генеральних продюсерів каналу таких помилок не припускався! І якщо це помилка — то чому досі ніхто мені не подзвонив і не вибачився?

— А кого саме ви підозрюєте?

— Я підозрюю керівництво телеканалу «Інтер», яке розуміє, що я з ними не буду гратися в ігри, які називаються «втручання у творчість» (вони це назвали «редакторський контроль»). Є авторські програми, які я виробляю. Якщо ви хочете їх купувати, то купуйте. Якщо не хочете — придумайте свої і редагуйте досхочу.

— А до цього як складалися Ваші стосунки?

— Ми досі не підписали договору про трансляцію «Карооке», і з першого липня програми виходять без договору. Програми просто ідуть в ефір, і зі мною навіть не хочуть розмовляти. Тому що зі мною розмовляти складно, бо я згоден грати лише на тих умовах, на яких я грав із усіма іншими менеджерами: я вам касети, ви мені гроші.

— А вони чого хочуть?

— Спитайте у них. Навряд чи на це запитання є логічна відповідь.

— А ви маєте пропозиції продавати «Караоке» іншим каналам?

— У мене в травні були пропозиції від усіх загальнонаціональних каналів. Але я залишився на Інтері, бо мені на словах пообіцяли, що угоду буде підписано. На каналі Інтер у когось явно вавка в голові.

— Ця ситуація може відбитися на вашій роботі над проектом «Американський шанс»?

— Ні, це ніяк не відіб'ється, тому що «Американський шанс» може виходити або там, де виходитиме програма «Шанс», або взагалі на іншому каналі. Там справа йде за планом, поки що все гаразд.

— Але ж ви планували продавати цю програму «Інтеру»?

— Планував, але виходячи з того, що «Інтер» не підписує угоди ні по «Караоке», ні по «Шансу», я розумію, щоa він не хоче мати від мене жодних програм.

— Якщо вони все-таки це спишуть на помилку, якими будуть ваші дії?

— Розумієте, вони ж зараз всім розповідають, що король телебачення — це рейтинг (мені смішно це чути від людей з «рейтингового» каналу К1). Але сьогоднішній приклад показує, що рейтинги їм по барабану, тому що «Караоке», якщо брати до уваги частку аудиторії — вже вісім років найкраща програма України. Їм головне, щоби на них працювали люди, може і не дуже грамотні професійно, але такі, що дивляться у рот. Уявіть собі, ввечері головний редактор підписує журнал, завтра вранці купує його, і розуміє, що вийшло не те, що він підписував, а знову — попередній номер. Як це прокоментувати? Це просто маячня. У колгоспі «Шлях Ілліча», де я працював в дитинстві, за таке звільнили б з роботи.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео