11 Дек 2008, 10:07

Інтернет Асоціація України стурбована ситуацією навколо проекту Infostore.org

ІнАУ (Інтернет Асоціація України) виступає за цивілізовані шляхи співробітництва інтернет-провайдерів, державних органів та громадських організацій у боротьбі проти беззаконня в Інтернеті

Інтернет Асоціація України стурбована ситуацією навколо проекту Infostore.org

ІнАУ (Інтернет Асоціація України) виступає за цивілізовані шляхи співробітництва інтернет-провайдерів, державних органів та громадських організацій у боротьбі проти беззаконня в Інтернеті. Про це йщлося на прес-конференції 10 грудня.

 

Інтернет Асоціація України стурбована становищем, що склалася останнім часом у сфері взаємодії державних органів та учасників інтернет-ринку України у справі очищення українського сегменту Інтернету від порнографії та інших порушень в інформаційній сфері. Зокрема, йдеться про ситуацію навколо проекту Infostore.org, що викликала чималий суспільний резонанс. Проект дає можливість безкоштовно створювати веб-сторінки всім бажаючим, що є поширеною світовою практикою для аналогічних соціальних мереж. На грудень 2008 року на сайті Infostore.org було розміщено близько 1,5 млн інтернет-сторінок різних користувачів, що генерували близько 30 % всього українського інтернет-трафіку.

 

4 грудня цього року співробітниками МВС було вилучено близько 20 серверів, на яких зокрема був розташований програмний код Infostore.org та відповідні сторінки користувачів цієї мережі. Підставою став ордер на обшук, виданий у зв’язку з необхідністю проведення слідчих дій стосовно наявності на цьому ресурсі матеріалів порнографічного характеру.

 

Всі підприємства, що входять у технологічний ланцюжок формування послуг для мережі Infostore.org  (ініціатор проекту приватний підприємець Олексій Мась, хостинг-провайдер «Інтернет-Інвест» та датацентр «Воля-Кабель») не мали змоги контролювати зміст інформації, що розміщувалась користувачами автоматично за допомогою відповідного програмного забезпечення. Українське законодавство не передбачає необхідності моніторингу провайдерами своїх мереж на предмет інформаційних порушень: згідно ст. 40 (п.4) чинного Закону України «Про телекомунікації», «оператори, провайдери телекомунікацій не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається їх мережами». В результаті співробітництва цих компаній користувачам Інтернету надавалась можливість скористатись програмним забезпеченням для самостійного створення та наповнення персональних веб-сторінок, і, таким чином, відповідальність за інформацію, що містилась на створених сайтах, згідно з законодавством України цілком лежала на користувачах. Користувачі були попереджені про неприпустимість застосовування проекту для неправомірних дій: за інформацією адміністрації Infostore.org, ліцензійна угода сервісу містила цю умову.

 

Представники Інтернет Асоціації України висловили згоду з необхідністю боротьби з розповсюдженням порнографії та іншими порушеннями в інформаційній сфері і підтримує відповідні зусилля державних органів. Однак всі дії по виявленню та блокуванню таких порушень повинні відбуватися у відповідності до законодавства України та здорового глузду — наголошують вони.

 

У випадку з Infostore.org відбулося зміщення акцентів з виявлення тих, хто створював та розміщував незаконну інформацію в мережі, на покарання тих, чиї програмні та технічні засоби були при цьому використані. Саме власники цих засобів мають бути визнані постраждалою стороною і потребують захисту держави, адже їх інструмент був протизаконно використаний в цілях, на які вони не давали дозволу, стверджкють в Асоціації. Переважна більшість адміністрацій інтернет-проектів та сервісних компаній абсолютно не зацікавлені в протиправному використанні їх програмних та апаратних засобів, так само як і значна частина аудиторії відповідних інтернет-ресурсів усвідомлює необхідність боротьби з цими порушеннями.

 

Виходячи з цього, Інтернет Асоціація України звернулася до Міністра Внутрішніх Справ України п. Луценка з проханням сприяння у проведенні неупередженого розслідування з цього приводу, захисту адміністрації проекту Infostore.org, постраждалої від протизаконних дій окремих користувачів, пошуку винних у порушенні чинного законодавства та відновлення функціонування ресурсу Infostore.org.

 

 

 

Разом з тим, Інтернет Асоціація України виступила з пропозицією запровадження комплексу заходів щодо очищення українського сегменту Інтернету від порнографії та інших порушень в інформаційній сфері. Серед них – сприяння у створенні організації громадського контролю за моральністю в Інтернеті, розробка заходів з метою інформування інтернет-користувачів про вимоги чинного законодавства, розробка кодексу інтернет-етики, участь у підготовці до Дня безпечного Інтернету. Також Інтернет Асоціація України ініціює проведення 17 грудня цього року круглого столу «Шляхи консолідації громадськості та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку наповнення українського сегменту Інтернету» за участі представників держави, відповідних бізнес-структур та провідних вітчизняних фахівців у сфері Інтернет.

 

 

 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео