18 Июл 2019, 08:51

Маркетингова аналітика, суперспоживачі і пурпурова корова: 8 книг для маркетологів

Добірка професійної літератури з маркетингу від видавництва «Наш формат»

Як ефективно організувати роботу маркетингового відділу в цифрову епоху? Як перетворити звичайну торгову марку на ікону? Як бренду стати ближчим до суперспоживачів? А також як виглядають універсальні закони маркетингу, які працюють у різних країнах та для різних типів компаній? Видавництво «Наш формат» підготувало добірку книг з маркетингу.

Marketing Media Review
Печатное издание MMR — лучший офлайн-канал украинского маркетолога. Обновленный сайт MMR.ua — быстрорастущий проект с исключительной аудиторией профессионалов

Адель Світвуд «Маркетингова аналітика. Як підкріпити інтуїцію даними»


Великі дані кардинально змінили сферу маркетингу. Вони дали змогу аналізувати й точно прогнозувати поведінку клієнтів і завдяки цьому змінювати клієнтський досвід. Але й покупці та користувачі стали вибагливішими, адже мільйони товарів і послуг та все, що вони прагнуть дізнатися про бренд, тепер не треба довго шукати. 

Усе це вплинуло на те, як компанії взаємодіють із зовнішнім світом і вибудовують відносини із клієнтами.
У цій книжці експертка з маркетингу Адель Світвуд показує, як ефективно організувати роботу маркетингового відділу в цифрову епоху, які знання та вміння в цій сфері виходять на перший план і які люди точно знадобляться вашій компанії.

Книга у продажу з 25.07.2019. Олексій Філановський «Гра в бренди»


З одного боку, побудова успішного бренду — це мистецтво, а з іншого — чітко визначені кроки, які слід зробити компанії. Тому маркетолог має не лише креативно мислити, а й розуміти етапи створення та існування бренду. 

Як запустити бренд з нуля? Як перетворити звичайну торгову марку на ікону? Чи кожній компанії потрібен бренд?
У цій книжці маркетолог Олексій Філановський на прикладах відомих українських та світових компаній пояснює, що таке бренд, як оцінити стан та перспективи власного бренду та спланувати його успішний розвиток. 

Книга у продажу з 27.08.2019.Байрон Шарп «Як зростають бренди: чого не знають маркетологи»


Маркетологи звикли діяти інтуїтивно та часто не можуть пояснити, чому одні рекламні
кампанії — успішні, а інші — провальні. Однак багато шаблонів споживацької поведінки
можна передбачити, стверджує експерт із маркетингу Байрон Шарп. Саме ці прогнози
допоможуть побудувати грамотну, контрольовану й результативну маркетингову
стратегію, яка приведе до збільшення продажів і зростання бізнесу. 

У цій книжці автор наводить універсальні закони маркетингу, які однаково ефективно
працюють у різних країнах і для різних типів компаній: від маленьких фірм до
національних брендів, від крафтових товарів чи унікальних послуг до масового продукту.

Книга у продажу з 04.09.2019.  Читати також: 10 найвпливовіших книг для маркетологів, за версією Google.Едді Юн «Суперспоживачі. Швидкий шлях до зростання бренду»


Серед споживачів кожного товару й користувачів кожної послуги є особлива категорія. Це ті любителі кросівок, у яких їх — десятки пар. Фанати спорту, що носять футболки з логотипом улюбленої команди. Ті, на кого не впливає ціна і хто купує товар заради емоцій та смислів, які транслює ваш бренд. Їх може бути небагато, але ці 10 відсотків — найпотужніша категорія ваших клієнтів (своєрідні суперспоживачі), яка дасть вам більшу частину прибутку. 

Як налагодити зв’язок із цією суперлояльною аудиторією? Чому навіть маленькому бізнесові варто насамперед будувати стосунки саме з нею? Як перетворити звичайного покупця на суперлояльного?
У цій книжці бізнес-консультант Едді Юн докладно пояснює, як упровадити стратегію, орієнтовану на побудову тривалих стосунків з клієнтами, і збільшити прибутки компанії. 

Книга у продажу з 02.08.2019.Йона Берґер «Заразливий. Психологія вірусного маркетингу»


Автор поставив собі просте, на перший погляд, питання: чому одні імена, ідеї, товари та люди стають популярними аж до нав’язливості, тимчасом як інші опиняються «за бортом». Чи справді таким дієвим є маркетинг поголосу, як його малюють, чи таки існують певні закономірності створення популярності або навіть заразливості ідеї, думки, товару? 

Ця книга відкриває таємниці заразливого контенту та допомагає зрозуміти феномен вірусного розповсюдження інформації. Опираючись на найсучасніші технології маркетингу поголосу і соціального впливу, автор подає прикладну формулу популярності, яка допоможе зробити заразливими будь-який товар або ідею. 

Ця книжка буде корисною для вас особисто і не тільки для загального розвитку. Якщо ви не знаєте, що таке «тригер» і хто такий «стрікер», чому деякі подробиці історії закарбовуються в людській пам’яті і як цей процес відбувається, то маєте нагоду уважно прочитати й зрозуміти психологічні механізми сприйняття, які ніхто не може відмінити. Сет Ґодін «Пурпурова Корова! Як створити незабутній продукт»


Уявіть, що ви мандруєте автомобілем. За вікном ідилічний заміський пейзаж. На мальовничих пасовищах скубають траву сотні корів. Вам цікаво, але вже хвилин за двадцять ви перестаєте звертати на них увагу. Хай би якими були корови — симпатичними, ідеальними, із чудовим норовом, при гарному освітленні, — вам стає нудно. Ось на що ви звернете увагу — так це на пурпурову корову серед них, і точно її не забудете. 

Те саме і з продуктами, які ви пропонуєте клієнту. Ми живемо у світі, де більшість продуктів невидимі. Старе правило: створюйте безпечні, посередні продукти і поєднуйте їх із найкращим маркетингом, — перестало працювати. Лише унікальне викликає емоції та інтерес. Виняткове. Нове. Це — Пурпурова Корова.
Ця книжка допоможе створювати унікальні продукти, варті того, щоб про них говорили, а також поглянути по- новому на вашу маркетингову стратегію.Читати також: Підбірка книг про мультиканальний маркетинг, блокчейн-технології, стратегії для стартапів, фінансування бізнесу і створення успішних відео.Раян Голідей «Маркетинг майбутнього. Як ґроуз-хакери змінюють правила гри»


Забудьте про дорогі рекламні кампанії та інші традиційні маркетингові інструменти. Вони не лише потребують чималих коштів і зусиль, а й малоефективні в наш час. Майбутнє компаній нового покоління — за ґроуз-хакінгом. Саме так свого часу зробили всесвітньо відомі бренди — Instagram, Dropbox, Uber, Airbnb — і довели, що традиційний маркетинг уже в минулому.
Стратегії новітнього маркетингу допоможуть вам запустити власний стартап, популяризувати свій продукт і залучити нових клієнтів, не витрачаючи жодної копійки на бігборди чи телевізійну рекламу. Нір Еяль «На гачку. Як створити продукт, що чіпляє»


Чому деякі товари захоплюють людство так сильно, що воно не уявляє свого життя без них? Чому вони перетворюються на наші звички й змушують нас повертатися до них знову і знову? Що лежить в основі технології, яка «чіпляє» споживача? 

У своїй книжці Нір Еяль пояснює читачеві «Модель потрапляння на гачок», яку застосовують успішні компанії, щоб непомітно мотивувати споживача купувати саме їхній продукт. Крок за кроком він розкриває секрети, на яких базується успіх будь-якої (і вашої також) компанії. Це зовсім не агресивна реклама чи дорогі промо-акції. Усе значно простіше
Ця книжка навчить вас сформувати звички покупців, тримати їх «на гачку» завдяки чотирьом крокам, які не потребують значних витрат на рекламу. Книжка наповнена практичними порадами, які будуть корисними для будь-якого бізнесу.Расскажите друзьям про новость

Новое видео