19 Апр 2007, 14:43

Директора ТО культурологічних програм НТКУ Олександра Опанасенка «готують» до скорочення

Директора ТО культурологічних програм НТКУ Олександра Опанасенка «готують» до скорочення

Відбулось судове засідання за позовом директора Творчого об’єднання культурологічних програм Олександра Опанасенка до Національної телекомпанії України. Пан Опанасенко оскаржує дві догани, які, на його думку, отримав від керівництва незаконно. Засідання закінчилось на стадії судових дебатів, а наступне, за словами адвоката позивача В’ячеслава Пролигіна, відбудеться 8 травня. 

Дві догани, винесені Олександрові Опанасенку президентом НТКУ Віталієм Докаленком, стали причиною подання на його звільнення. «Одного разу я прийшов на роботу вчасно, але затримався на вході, відряджаючи своїх співробітників на зйомки, й потрапив до кабінету на кілька хвилин пізніше. Це стало причиною першої догани, — розповів позивач. – Дещо згодом я отримав наказ Докаленка підготувати певні програми культурологічного та освітнього спрямування. Підготувавши 13 проектів, я заніс їх до першого віце-президента НТКУ Віктора Павлюка, до чиєї компетенції це тоді належало, але той за вказівкою Віталія Докаленка відмовився мене приймати. Тому ми з Оленою Пальчик, яка займалась підготовкою програм про театр, поїхали до театру імені Франка домовлятись про зйомки. Я був відсутній на роботі півтори години. Приїжджаю – а на мене вже чекає друга догана». 

За словами пана Опанасенка, 13 квітня на НТКУ відбулись збори частини трудового колективу, де було обрано склад комісії з вирішення трудових спорів, головою якої став Олександр Опанасенко. Однак керівництво телекомпанії не визнало ці збори, оскільки вони проводились без дозволу головного профкому. «Після зборів мене знову викликали і сказали, що такого-то числа мене не було на робочому місці, — розповідає пан Опанасенко. — Я пояснив їм, що не маю постійно бути в кабінеті, і є люди, які можуть підтвердити мою присутність на НТКУ. Та мені винесли третю догану, і у зв
язку з цим 17 квітня подали у профком документи на звільнення мене за відповідною статтею». 

Олександр Опанасенко стверджує, що 18 травня за рішенням президента Національної телекомпанії України Віталія Докаленка творче об
єднання культурологічних програм буде закрите. Саме тому керівництво хоче скоротити й посаду, яку пан Опанасенко зараз обіймає. «Мене спершу попередили про те, що звільнять за скороченням, але згодом вирішили підкріпити моє звільнення доганами. Щодня заступник керівника відділу кадрів тричі перевіряє мою присутність у кабінеті – як на зоні суворого режиму», — каже він. 

Ми намагались отримати коментар керівника Національної телекомпанії України щодо справи Олександра Опанасенка, але помічниця Віталія Докаленка Олена Ратушняк повідомила: «Керівництво телекомпанії прийняло рішення не надавати «Телекритиці» коментарів із цього приводу». 

Своє звільнення у судовому порядку також оскаржує віце-президент НТКУ Євген Каленський. Про винесення йому несправедливих доган повыдомив перший віце-президент НТКУ Віктор Павлюк.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео