02 Апр 2008, 10:18

Ахметов продовжує судитись з «Оглядачем» у Лондоні

Ахметов продовжує судитись з «Оглядачем» у Лондоні

Чергове слухання у справі Ріната Ахметова проти сайту «Оглядач» Високий суд правосуддя в Лондоні призначив на 5 червня 2008 року. Мета слухань — визначити ступінь збитку, який нанесли українському бізнесменові матеріали журналістки Тетяни Чорновіл.  

 

На попередньому слуханні у цій справі суд визнав, що «Оглядач» і інші відповідачі – колишній шеф-редактор «Оглядача» Олег Медвєдєв, колишній редактор відділу політики Ярослав Білик і журналіст Тетяна Чорновіл – переступили грань словесної дозволеності.

 

Тетяна Чорновіл стверджує, що до цих пір не бачила відповідного рішення суду. Журналістка упевнена, що навіть якщо лондонський суд стане на сторону українського мільярдера, все одно боятися нічого, оскільки в Україні міжнародного договору для виконання судових рішень з Лондона немає.

 

Проте як стверджує експерт по медіаправу Наталія Петрова, «безумовно, безпосередньо рішення британського суду не виконуються. Але існують процедури, коли ці рішення можуть бути виконані. Принесуть юристи Ахметова до українського суду рішення британського суду і заявлять позов про його примусове виконання. Український суд зобов'язаний буде його розглянути».

 

Нетипове для українців географічне положення судових розглядів сторони пояснюють теж по-різному. Чорновіл говорить, що Рінату Ахметову суд в Лондоні потрібний для того, щоб «піаритися».

 

«Він же виводить свої компанії на міжнародні ринки, — пояснює журналістка. — Якби суд був в Україні, то тут Ахметов точно виграв би. Але в Україні виграш йому не потрібний».   До того ж віддаленість суду не дає можливості відповідачам відстоювати свою правоту. В першу чергу позначається відсутність британської адреси.

 

«Це дуже дорого, — пояснює Чорновіл. — Наша редакція на це не йде. Ми відправляли матеріали в свій захист, але суд їх не прийняв: у нас немає юридичної адреси».  

 

Втім, за словами Наталії Петрової, «Оглядач», якби захотів, міг би і з цієї ситуації знайти вихід. «Є британські юристи, які безкоштовно могли б скласти українським журналістам заперечення на позов і повідомити свою адресу, щоб суд посилав туди копії документів», – говорить вона.  

 

Адвокат Ріната Ахметова Марк Дж. Макдугалл, у свою чергу, запевняє, що його клієнт, вибираючи місце судової дуелі, керувався зовсім іншими аргументами. «Пан Ахметов зупинив свій вибір на Лондоні, тому що суди Англії користуються великою пошаною. Крім того, помилкова інформація була опублікована «Оглядачем» в Інтернеті і поширена в Об'єднаному Королівстві, де пан Ахметов користується професійною і діловою репутацією», – підкреслює він. По словах Макдугалла, ніхто не може серйозно стверджувати, що рішення британського суду у справі про наклеп виявилось результатом політичного або іншого тиску.

 

Мало того, адвокат позивача запевняє, що вони завжди контактують із ЗМІ. І якщо і виникають якісь  конфлікти, то, перш за все, мова йде про спростуванні помилкової інформації. За його словами, вони використовують суд тільки як крайній метод рішення суперечки.

 

Те, що представники Ахметова поводилися з вимогою спростувати матеріал, Чорновіл не заперечує. Окрім спростувань, бізнесменом було висунуто ще дві умови для полюбовного вирішення конфлікту: вилучити всі статті «по темі» з «Оглядача» і інших сайтів, які їх передрукували, а також заплатити грошове відшкодування. Видання було не проти. Але висунуло у відповідь вимоги. Щоб не споглядати свою перекручену біографію, бізнесмен мав би сам її написати.

 

«Ми готові були спростувати все в світі, лише б отримати детальну біографію Ахметова, — говорить Чорновіл. — Якщо почитати офіційну: закінчив школу, потім через 10 років очолив донецький банк».  

 

На таку пропозицію «Оглядач» відповіді не отримав.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео