13 Июн 2008, 10:57

14 червня — Всесвітній день донора

Кожен може врятувати життя: співробітники ООН в Україні здають кров на підтримку глобальної кампанії до Всесвітнього дня донора

14 червня — Всесвітній день донора

Сьогодні у Києві співробітники агенцій системи ООН в Україні провели акцію напередодні Всесвітнього дня донора, що відмічається щороку по всьому світу 14 червня.

 

Працівники ООН вирішили добровільно здати свою кров у Київській міській лікарні на підтримку глобального руху за збільшення кількості регулярних донорів крові та задля заохочення добровільної безкоштовної здачі крові в Україні.

За ініціативи Бюро ВООЗ в Україні, ця спільна акція була організована вперше за участі працівників Всесвітньої організації охорони здоров'я, Програми розвитку ООН, Програми волонтери ООН, Міжнародної організації з міграції, Світового банку та Представництва ООН в Україні.

 

«Для України є актуальною модернізація системи донорства крові», зауважив керівник Бюро ВООЗ в Україні доктор Ігор Поканевич. «Важливо реформувати службу крові в Україні та внести зміни до законодавства, щоб забезпечити регулярне, безоплатне та безпечне переливання крові в Україні», додав він.

 

«Ми, українські та іноземні співробітники ООН, хочемо на власному прикладі показати, як легко ми можемо врятувати життя або покращити стан здоров'я багатьох людей», сказала Юлія Юрова з офісу Світового банку в Україні.

 

«Я вірю, що добровільна безоплатна здача крові повинна стати частиною нашої культури в Україні – саму тому я із задоволенням беру участь у цій акції», — наголосила Анна Данилюк співробітник Представництва ООН в Україні. 

 

Кров, яку здали співробітники ООН цього дня буде надана пацієнтам міських лікарень Києва, особливо у випадках лікування ускладнень під час вагітності, народження дитини та інших хвороб.  

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мільйони людей завдячують своїм життям тим, кого вони ніколи не зустрінуть – донорам, які здають свою кров добровільно і без жодних винагород. .  Не зважаючи на прогрес у медичній галузі, існує велика потреба у донорській крові. Лише 400 мл. донорської крові може допомогти врятувати життя трьох людей.

 

Донорство — добровільний акт давання крові та її компонентів для застосування їх з лікувальною метою.  До сьогодні багато країн залежать від надання крові рідними та друзями пацієнтів, яким необхідна кров, а в деяких країнах донори до сих пір отримують грошову винагороду. Однак, досвід різних країн світу свідчить про те, що донори-волонтери є основою для безпечного забезпечення крові.

 

У Європі волонтерська безоплатна здача крові є основним джерелом національного забезпечення крові у 46 країнах. Відповідно останніх звітів, у Європейському регіоні ВООЗ кількість донорів коливається в межах від менше 4,5 на 1000 до більше 45 на 1000 загального населення. Також 90% осіб, які можуть здавати кров, сьогодні цього не роблять.  Більш того, одна здана одиниця цільної крові (400 мл.) може врятувати до 3 життів, шляхом розділення і використання її компонентів.

 

Світовий рекорд по здачі крові належить Маурісу Вуду зі Сполучених Штатів Америки, який у 2004 році здав свою 300-ту одиницю крові.   


Представництво ООН в Україні

Вероніка Ващенко , (044) 254.0035, www.un.org.ua

Расскажите друзьям про новость

Новое видео