В Україні випустили серію відеороликів для батьків про секстинг
18 Ноя 2020, 15:29

В Україні випустили серію відеороликів для батьків про секстинг

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Для попередження насильства важливо відкрито говорити про проблему, проводити навчання фахівців, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків і дітей. Сексуальне насильство стосовно дітей може відбуватися у різних форматах, а в сучасному світі – навіть через Інтернет. 

За статистикою IWF (Internet Watch Foundation), кожні п’ять хвилин в Інтернеті з’являється фото або відео сексуального насильства над дитиною, 40% матеріалів зображують дітей у віці до 10 років. Часто злочини офлайн-насильства відбуваються після знайомства з дитиною в Інтернеті.

За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн (David Wright. COVID-19: expectations and Effects on children online, June 2020) в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, разом з цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті збільшилась вдвічі.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Цього місяця Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №3055, що передбачає посилення покарання за сексуальну експлуатацію дітей. У рамках проєкту Закону планується встановити кримінальну відповідальність за «Свідоме отримання доступу, придбання, володіння, виготовлення або розповсюдження дитячої порнографії «(ст. 301-1 КК)». Це є великим кроком для посилення безпеки дітей, адже від 50 до 85% “глядачів” матеріалів сексуального насильства над дітьми скоюють злочини сексуального характеру проти дітей. (Джерело: 8 IMPORTANT INSIGHTS INTO CHILD SEXUAL ABUSE CRIME 435 police officers across 33 countries).

У 40% випадків злочинці показують дітям матеріали сексуального насильства над дітьми у процесі підготовки до зґвалтування.

Інформаційно-освітня кампанія з захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті #Stop_sexтинг за підтримки компанії Київстар, Уповноваженого Президента України з прав дитини випустили серію відеороликів для батьків про секстинг: відео пояснюють, чому діти та підлітки це роблять та як реагувати батькам?

Для підтримки батьків та дітей щодо питань безпеки в Інтернеті працює урядова консультаційна лінія 1545 (далі обрати 3). Фахівці лінії надають кваліфіковані консультації, а також підвищують рівень обізнаності дітей, батьків, фахівців, що працюють в контакті з дітьми. Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно і анонімно. 

Лінія створена Урядовим контактним центром в партнерстві з освітнім проєктом #Stop_sexтинг та за підтримки телеком-оператора «Датагруп» спільно з Патронатною службою Віце-прем’єр міністра-міністра цифрової трансформації України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України, Уповноваженим президента України з прав дитини та World Childhood Foundation.

Також у рамках проєкту #Stop_sexтинг у лютому 2020 року почав роботу інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування: Ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який виявили в Інтернеті. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.

Портал було створено за підтримки Internet Watch Foundation, Служби порятунку дітей, End Violence Against Children та уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.

#Stop_sexтинг розробляє навчальні матеріали для вчителів, що можуть провести уроки щодо безпеки в Інтернеті. До 18 листопада було випущено урок для учнів 3-4 класу. Також на сайті є уроки для 5-8 класу та 9-11.

Крім цього, в Україні також запущено чат-бот #Stop Sexting з метою захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Діти й підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити та куди звертатися, якщо їх шантажують в Інтернеті й вимагають контент сексуального характеру. Чат-бот працює на сайті та у Telegram @StopSextingBot.

Расскажите друзьям про новость