Сучасні митці запросили українців на мистецький проєкт про єдність
05 Окт 2020, 13:01

Сучасні митці запросили українців на мистецький проєкт про єдність

Понад 20-ть сучасних українських художниць та художників висловились про значення єдності для окремої людини, України й глобальної спільноти, експонувавши свої роботи на центральних вулицях Києва, Харкова, Дніпра, а також в Інтернеті.

Проєкт #брюдершафт утворений із декількох частин. Міська виставка, яку зможе оглянути кожен охочий, самостійно флануючи маршрутом чи у складі однієї із кураторських екскурсій. Інтернет, який художники перетворять на майданчики для своїх висловлювань, звичні для широкого загалу формати мережевої комунікації: соціальні мережі, рекламні інструменти та найпопулярніші медіа. Також запланована дискусійна програма за участю українських і європейських інтелектуалів, котрі обговорять досвід об’єднаного німецького суспільства та висловлять власні погляди щодо з’єднання України.

Мистецький проєкт #брюдершафт — це масштабна візуальна та культурно-дискусійна програма, якою 3 жовтня відкрилися «Тижні Німеччини в Україні». Саме цього дня країни Європи й світу відзначають День німецької єдності: 30 років тому завершився офіційний процес об’єднання НДР та ФРН, що остаточно поклало кінець «холодній війні» й стало однією з основних подій для подальшого політичного об’єднання Європи.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Тема єдності, яку порушує мистецький проєкт #брюдершафт, надзвичайно актуальна для України. Шестирічний досвід ведення війни на сході, окупації державних територій та ув’язнення громадян не передбачає простих відповідей на питання про ідентичність, можливі сценарії об’єднання і його наслідки, а також про спільну ідею для майбутнього країни. Та чи вдалося самій Німеччині дати вичерпні відповіді на такі запитання? Адже, й дотепер наслідки фізичної та соціальної сорокап’ятирічної сепарації помітні й відчутні у ландшафті, економіці, мові та стосунках країни.

Подібні роздуми стали основою цьогорічних «Тижнів Німеччини в Україні», що пройдуть з 3 по 23 жовтня. Мета організаторів, Посольства Німеччини в Україні, — через співпрацю з художньою спільнотою України підсилити дискусію про значення і саме поняття єдності для сучасного суспільства поза географічними межами.

Організаторами проєкту #брюдершафт стали Марія Ланько й Лізавета Герман — кураторки, дослідниці, засновниці галереї «The Naked Room». 

Дискусійну програму організовує платформа культури памʼяті «Минуле / Майбутнє / Мистецтво» на чолі з кураторками Оксаною Довгополовою та Катериною Семенюк.

ХУДОЖНЯ РЕАЛІЗАЦІЯ:

Євген Королєтов та Анастасія Малкіна, Зоя Лактіонова, Елена Субач, В’ячеслав Поляков, Пьотр Армяновський, Ольга Гайдаш, Богдан Бунчак, Алевтина Кахідзе, Аліна Копиця, Вова Воротньов, Оля Федорова, Даниїл Ревковський та Андрій Рачинський, Микола Карабінович, Леся Хоменко, Антон Шебетко, Саша Курмаз, Мітя Чуріков, Ательє Нормально, Лія Достлєва, Євген Нікіфоров, Віктор Марущенко.

Расскажите друзьям про новость