УАВПП завершила цикл навчальних семінарів з журналістських розслідувань
115 редакторів на тренінгах УАВПП та телепродюсерів отримали професійну освіту по темі журналістських розслідувань.
Протягом січня-червня 2008 року тренінг «Журналістське розслідування як жанр. Роль менеджменту» відвідало більше 100 редакторів, власників ЗМІ та редакторів з усієї Україні.
Останній тренінг в рамках проекту «Підвищення привабливості використання журналістських розслідувань у практиці сучасних українських ЗМІ» відбувся 27 – 28 червня 2008 р. в м. Одеса
Олексій Погорелов (генеральний директор УАВПП): "УАВПП завершила цикл навчальних семінарів з журналістських розслідувань з великим позитивом. По-перше, важливе те, що більше 100 учасників отримали професійні знання в цій області, попрацювали в групах, і взяли частинку енергетики від тренерів. Це означає, що поступово якість і кількість публікацій-розслідувань буде підвищуватись. По-друге, знайдено декілька важливих напрямів, по яких проект може отримати подальший розвиток. УАВПП докладатиме зусилля до того, щоб розслідувальна журналістика ставала все більш професійною, успішною і затребуваною в Україні."
Валерій Іванов (президент АУП): “Якісна освіта – це запорука якісної журналістики. В свою чергу, якісна журналістика — це гарно поінформоване суспільство. Надзвичайно важливо, що подібні проекти знаходять підтримку та дозволяють передавати досвід тим, хто цього найбільш потребує».
Запрошеними тренерами фінального тренінгу в Одесі виступили Зоя Казанжи – медіа-тренер та Ігор Ворон – медіа-юрист.
Учасники тренінгу в Одесі отримали від тренерів настанову про необхідність постійно тримати в полі зору місце журналістського розслідування в контексті видання, враховувати та балансувати переваги та недоліки проведення розслідувань, завжди та постійно оптимізувати використання редакційних ресурсів.
Важливим елементом тренінгу стало означення системи юридичних процедур в медіа, які гарантують незалежність в процесі проведення журналістських розслідувань.
Зоя Казанжи (медіа-тренер): «Багато журналістів і редакторів обережно ставляться до журналістського розслідування, оскільки бачать прямий зв'язок між публікацією результатів та судовими тяжбами, конфліктами з рекламодавцями. Насправді, розслідування дозволяє збільшувати аудиторію видання та зміцнювати його імідж. Про це свідчили понад 20 українських журналістів та менеджерів у продемонстрованому на тренінгу відеофільмі. Отже, мова йде про необхідність поширення досвіду та знань в проведенні якісних розслідувань. Тренінги, проведені УАВПП та АУП в рамках проекту Останній тренінг в рамках проекту «Підвищення привабливості використання журналістських розслідувань у практиці сучасних українських ЗМІ» слугують саме цій меті».
Ігор Ворон (медіа-юрист): «Як юрист, хочу відзначити, що найбільш актуальним на сьогодні питанням є юридична безпека при проведенні журналістських розслідувань, при роботі з офіційними і неофіційними джерелами інформації, роботі з офіційними документами. Не менш складними питаннями є порядок і способи отримання інформації, а також допублікаційна експертиза матеріалів журналістського розслідування. Надзвичайно важливо, що в ході тренінгу вдалося переконати учасників в реальності проведення журналістських розслідувань в будь-якому ЗМІ і в будь-якому населеному пункті (районі) незалежно від кількості жителів.
На думку більшості учасників, після закінчення тренінгу вони прийшли до висновку про можливість проведення журналістських розслідувань в їх редакціях, але з обов'язковим юридичним супроводом цієї роботи.»
Тренінг в Одесі відвідали 15 редакторів. Близько 70% групи склали учасники попереднього тренінгу, який відбувся в Одесі 23-24 травня 2008 року, що свідчить про високу результативність навчальних подій та інтерес видавців та власників ЗМІ до теми журналістських розслідувань.
Учасники виявили високу зацікавленість у можливості консультацій, обміні досвідом та регіональній співпраці. Всі відзначили практичність отриманої під час тренінгу інформації та корисність роздаткових матеріалів.
Балаба Олена Олександрівна (головний редактор «Газета по-одеські»): «Вразили енергійність викладу матеріалу, цікаві приклади та кейси, тепла атмосфера, емоційний фон. Щиро дякую організаторам за нагоду відвідати дуже цікавий та корисний захід».
За анонсами майбутніх проектів та навчальних програм Ви можете стежити на сайті: www.uapp.org
Проведення проекту «Підвищення привабливості використання журналістських розслідувань у практиці сучасних українських ЗМІ» стало можливим завдяки підтримці програми «Сприяння активній участі громадян в протидії корупції «Гідна Україна» компанія за підтримки Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорації «Виклики тисячоліття (МСС).