У Держзв’язку відбулась нарада з представниками ІТ-організацій стосовно плану розвитку інформаційного суспільства
19 Апр 2007, 09:41

У Держзв’язку відбулась нарада з представниками ІТ-організацій стосовно плану розвитку інформаційного суспільства

У Держзв’язку відбулась нарада з представниками ІТ-організацій стосовно плану розвитку інформаційного суспільства

Під головуванням директора Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації Олександра Баранова та за участі заступника директора Віталія Балюка у Держзв’язку відбулась нарада з представниками ІТ-організацій — учасниками спільної робочої групи щодо обговорення та внесення пропозицій до проекту Плану заходів з реалізації завдань щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки, передбаченого Законом України “Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки”.

Крім широкого представництва ІТ-громадськості (Асоціація ІТ-дистриб’юторів України, Асоціація “ІТ України”, Асоціація учасників ринку бездротових мереж передачі даних України (Wireless Ukraine), Інтернет-асоціація України, Українська асоціація операторів зв’язку “ТЕЛАС”, Всеукраїнська асоціація комп’ютерних клубів) до участі в нараді прибули фахівці оператора мобільного зв’язку “UMC” та Американської торговельної палати в Україні.

За словами Олександра Баранова, запропонований до розгляду План заходів з реалізації завдань щодо формування і розвитку інформаційного суспільства в Україні, що діятиме до 2015 року, визначає конкретні дії, а не загальні декларації. Проектом плану передбачено, зокрема, інституційне, організаційне та ресурсне забезпечення розвитку інформаційного суспільства, участь громадськості в його формуванні. Так, Мінтрансзв’язку спільно з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, асоціаціями та підприємствами у сфері ІКТ невдовзі внесе пропозиції щодо утворення при Кабінеті Міністрів України міжгалузевої ради з питань розвитку інформаційного суспільства за участю представників об’єднань підприємців та громадських організацій, що працюють у цій сфері. Це сприятиме залученню до формування національної політики та розв’язання проблем розвитку інформаційного суспільства широкого кола фахівців із відповідних сфер і громадськості.

Як повідомив заступник директора Держзв’язку Віталій Балюк, проектом Плану передбачено протягом найближчих двох років визначити у всіх центральних та місцевих органах виконавчої влади спеціального уповноваженого з питань розвитку інформаційного суспільства, запровадити в обласних і районних державних адміністраціях структурний підрозділ з питань розвитку та впровадження інформаційних технологій, а також створити при органах державного управління різного рівня громадські ради для здійснення експертної та консультативної діяльності з питань інформаційного суспільства. На думку учасників наради, є потреба і в розробці Національної системи індикаторів розвитку інформаційного суспільства в Україні, запровадженні системи моніторингу розвитку інформаційного суспільства та створенні координаційного центру з боротьби з комп’ютерною злочинністю.

За експертною оцінкою представників ІТ-індустрії, в Україні налічується понад 3 тисячі компаній з ІТ-бізнесу. Водночас, зауважують ІТ-експерти, ІТ-ринок в Україні потребує підвищення ступеня його впливу та проникнення до інших сфер, поглиблення інтенсифікації застосування інформаційних технологій. За статистичними даними, наведеними начальником відділу моніторингу розвитку інформатизації управління інформатизації Держзв’язку Андрієм Мараховським, інвестиції у сферу інформатизації України склали минулого року лише 0,2% (205 млн. 320 тисяч грн.) загального обсягу інвестицій в основний капітал за видами економічної діяльності.

Фахівці виділяють низку ключових особливостей українського ІТ-ринку. Зокрема, частка устаткування у структурі ринку інформаційних технологій перевищує 80%. Причини цього вбачають у тому, що цей ринок все ще далекий від насичення (показник видатків на інформаційні технології на душу населення торік складав лише 712 грн.), а також невисокій культурі використання ІТ та недостатній розвиненості ІТ-послуг, в яких закладено високий потенціал.

Саме тому важливе місце в проекті документа відведено законодавчому, нормативно-правовому та методичному забезпеченню розвитку інформаційного суспільства. На думку керівника Держзв’язку, особливого врегулювання потребує законодавча база і, як він зазначив, “тільки після ретельного аналізу вітчизняного телекомунікаційного ринку можна внести зміни до Закону України “Про телекомунікації” та антимонопольного законодавства”.

Окрім того, передбачається розроблення проекту “Інформаційного кодексу України”, що забезпечить створення єдиного правового поля щодо функціонування інформаційного суспільства, надання органами державної влади та органами місцевого самоврядування юридичним та фізичним особам інформаційних послуг з використанням інтернету, дистанційної освіти, дистанційної роботи, пунктів колективного доступу, електронної торгівлі, правової охорони прав на зміст комп’ютерних програм, створення програмного забезпечення, захисту прав інтелектуальної власності, охорони баз даних, телемедицини тощо.

На часі – й розробка проекту Закону України “Про особливості створення та функціонування спеціальних територій пріоритетного розвитку ІКТ”, що передбачатиме положення щодо особливого податкового режиму для підприємств у сфері ІКТ, а також активізації дій з прийняття Закону України “Про захист персональних даних”, розробка проектів нормативно-правових актів щодо основних засад електронної торгівлі, впровадження та функціонування електронних платіжних систем, електронних бірж, аукціонів і депозитаріїв, розроблення та впровадження Регламенту щодо порядку попередження, виявлення, оцінки і прогнозування загроз безпеці інформації у мережах передачі даних, а також Регламенту щодо оцінки рівня захищеності інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах від несанкціонованих дій тощо.

Проектом Плану передбачено і ряд заходів з формування сприятливих економічних умов розвитку інформаційного суспільства та створення системи мотивацій щодо впровадження і використання ІКТ, розвиток інформаційної інфраструктури. Йдеться передусім про забезпечення розвитку загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг. Як зауважив з цього приводу Віталій Балюк, нині готуються пропозиції щодо створення Фонду загальнодоступних (універсальних) послуг, що передбачатиме створення економічних умов, які забезпечать надання населенню соціально значущої послуги за доступними цінами.

Важливими визначено і питання дотримання інформаційної безпеки, доступу до телекомунікаційних послуг та інформаційних ресурсів, сприяння збільшенню різноманітності й кількості електронних послуг та електронних інформаційних ресурсів, підготовки людини для роботи в інформаційному суспільстві.

Найближчим часом проект Плану заходів з реалізації завдань щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки буде розглянуто на спільному засіданні науково-технічної ради Національної програми інформатизації та Консультативної ради з питань інформатизації Верховної Ради України.

Расскажите друзьям про новость