МГО «Інтерньюз-Україна» розпочала щорічну «Школу теленовин Інтерньюзу»
1 жовтня МГО "Інтерньюз-Україна" розпочала заняття у "Школі nеленовин Інтерньюзу". Проект "Школа теленовин Інтерньюзу" є щорічним навчальним проектом з виробництва телевізійних новин.
Всього МГО "Інтерньюз-Україна" отримала 73 заявки на участь у школі. Шляхом проведення попередньої співбесіди з тренерами з них було обрано 16. Для ефективного та плідного навчання у школі тренери формували команди учасників за професійними навичками та психологічними особливостями. На період проведення занять з 1 жовтня по 3 листопада 2007 року 16 учасників школи стали частиною команди «Інтерньюзу».
Школа проводиться у форматі, розробленому колишнім віце-президентом телекомпанії CNN Тедом Кевеноу. Українські тренери-практики Ігор Куляс і Олександр Макаренко мають успішний досвід проведення більше десятка шкіл. Вони поєднують розроблений ще 10 років тому формат з авторською ефективною методикою навчання у школі. Діляться знаннями, отриманими під час стажувань на успішних британських і канадських телекомпаніях (ВВС, ITV, Reuters, CBC, CTV).
Формат школи передбачає 5 шестиденних тижнів навчання. Обов’язковим мінімумом навчальної методики є 12 продакшн-днів. Ще 18 днів будуть присвячені аналізу помилок, ігровим модулям, мозковим штурмам. Один з основних наголосів буде зроблено на проведенні консультаційних і практичних модулів, майстер-класів відомих журналістів, телеведучих і фахівці з виробництва теленовин. Організація навчального процесу у школі повністю відповідає європейським стандартам інформаційної журналістики. В основу проведення школи покладено принцип повної політичної нейтральності і неупередженості.
Учасники школи отримають професійні знання та навички репортера, шеф-редактора, ведучого, телеоператора, монтажера, режисера і звукорежисера. Розуміння основ роботи цих спеціалістів включатиме відбір тем до випуску; верстку випуску новин; блок топ-теми; анонсування тем випуску; поточне і перспективне планування роботи служби новин; особливості випусків, сітку новин, рейтинги; ведення телевізійних новин; технологію прямого ефіру; роботу редакції новин у спеціальних проектах.
Достатньо уваги приділятиметься всім елементам виробничого процесу новин. Зокрема учасники школи ознайомляться зі стандартами інформаційної журналістики; зйомки і монтажу; жанрами інформаційної журналістики; методами зйомки телевізійного репортажу; особливостями зйомки і монтажу нарису. Вони вивчатимуть, що являє собою телевізійний репортаж як жанр; репортажне інтерв’ю; пряме включення (репортаж у прямому ефірі); взаємодія знімальної групи; кліше репортажу в стандартних ситуаціях; реконструкція подій в теленовинах; нарис як жанр новин; нарисове интерв’ю (як знайти "родзинку"); журналістське розслідування як жанр новин; розкадровка і композиція журналістського розслідування; підводка до журналістського розслідування; розвиток теми від випуску до випуску. Слухачі школи також будуть мати розуміння того, як ефективно працювати на прес-конференціях; як подолати відмову від коментарів.
Цього року школа вперше проводиться на комерційній основі.
Згідно з меморандумами про співпрацю, підписаними між МГО "Інтерньюз-Україна" і телеканалами "Перший національний", "Інтер", "Тоніс", "ICTV", з успішними випускниками Школи будуть проведені співбесіди з наданням можливості подальшого працевлаштування на цих каналах.