Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation та Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запустили нову соціальну медійну кампанію «Стоп, дискримінаціє! Кожен має право на спорт». Її ціль — боротьба з дискримінаційними уявленнями в спорті. В соціальних мережах проект має свій хештег — #стоп_дискримінація. Мета кампанії — зруйнувати стереотипи, що нібито для занять спортом можуть існувати перешкоди через інвалідність, гендер, расову належність чи інші ознаки.
Актуальність питання
За словами президентки Parimatch Foundation Катерини Білоруської, бар’єри та упередження, які все ще існують у нашому суспільстві та заважають дітям досягати своїх цілей, — тема, з якою доводиться стикатися у роботі дуже часто. Занадто часто, якщо врахувати, що про безбарєрність та інклюзію говорять і на рівні держави, і на рівні окремих інституцій. Важливість проблеми має бути донесена до різних верств населення, через різні канали комунікації. З інформованості суспільства починається системна робота над проблемою.
Відповідальна за проєкт зі сторони Parimatch Foundation програмна менеджерка Катерина Сакевич додала, що #стоп_дискримінація реалізована в рамках комплексної програми фонду: «Понад два роки ми надаємо доступ до спорту дітям з ментальними та фізичними порушеннями. Тема інклюзії — надважлива у нашій роботі: на даний момент по всій країні створені 23 групи з різних видів спорту, куди долучаються діти з ментальною та фізичною інвалідністю; учасники програми «Так, я можу!» завдяки підтримці фонду досягають вершин у паралімпійському спорті».
Актуальність питання підкреслили спікери, які були запрошені на презентацію кампанії «Стоп, дискримінаціє! Кожен має право на спорт».
Валерій Сушкевич, президент Національного комітету спорту інвалідів України, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю: «Дискримінація у спорті була і, на жаль, є. Проте цей проєкт каже нам: зміни вже йдуть. Я багато років займаюся правами людей з інвалідністю і вважаю, що домінантна цінність сьогоднішнього зібрання — це об’єднання ресурсів держави і соціально відповідального бізнесу».
Франческо Баранка, голова Комітету з питань етики та чесної гри УАФ: «Багато дівчаток хотіли б долучитись до футболу, спорту №1 у країні. Проте вони ростуть у середовищі, де футбол в 2021 році все ще сприймається як щось суто чоловіче. Тож на сьогодні ми всі повинні продовжувати працювати над тим, щоб зруйнувати будь-які бар’єри у спорті».
Ігор Валицький, директор Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»: «Щиро вдячний за реалізацію проєктів, що направленні на усунення дискримінації в спорті та забезпечення рівних можливостей для всіх. Провідна мета цього проєкту — популяризація масового спорту та знищення штучних перешкод на шляху до фізичної активності для кожної людини у будь-якому куточку країни».
Комунікаційні рішення
У рамках соціальної медійної кампанії «Стоп, дискримінаціє! Кожен має право на спорт» була відзнята серія відео. За розробку та реалізацію ідеї відповідали Юрій Бєлих та Тарас Сахацький з New Black Production. Ролики транслюють ідеї рівності у спорті та справедливого відношення, без упередження до інвалідності, гендерної чи расової відмінностей.
Ключова дія, що об’єднує всі ролики, — розбивання скла — є символом, що кожен із нас може зламати бар’єри та стереотипи, які стоять на шляху прагнень дітей займатись спортом.
Дискримінація через інвалідність:
Дискримінація через стереотипи:
Дискримінація через ментальні порушення:
Дискримінація за гендерною ознакою:
Дискримінація за расовою ознакою:
Також проєкт отримав соціальні квоти на розміщення зовнішньої реклами у більш ніж 2000 локаціях по 12 регіонах країни.
«Один з яскравих прикладів висвітлення даного проєкту на носіях зовнішньої реклами — величезний LED-екран з трансляцією роликів #стоп_дискримінація на цьогорічному Atlas Weekend, який привернув увагу тисяч людей», — розповіла Катерина Сакевич, координаторка проєкту.
Восени розпочнеться наступний етап — предметний та дієвий діалог із дітьми та їхніми батьками. Таким чином ця соціальна реклама охопить якомога більше різних людей і призведе до ширшого резонансу.
Підтримка проєкту
Соціальні мережі. За замовленням Parimatch Foundation команда FFFACE створила інста-маску #стоп_дискримінація з відповідним хештегом, яка спонукає задуматись над важливістю безбар’єрності у спорті. Відомі спортсмени та лідери думок поширили маску у своїх сторіз. Серед них блогерка та акторка Наталка Денисенко, блогер Святослав Бойко, блогерки Яна Дога та Юлія Кучер, модель та блогерка Чара Хорів, блогерка Ванеса Віноградова, бронзова призерка олімпійських ігор із художньої гімнастики, чемпіонка світу Ганна Різатдінова.
Презентація проєкту в PM Hub. На івенті, який організували для презентації соціальної кампанії «Стоп, дискримінаціє! Кожен має право на спорт» виступили відомі спортсмени, представники влади і громадського сектору. Всі ці видатні особистості підтримали проєкт і закликали суспільство об’єднуватися проти бар’єрів у спорті.