28 Сен 2009, 13:34

Збанкрутіла горілка

Виробництво горілки в Україні впало на 60%

Збанкрутіла горілка

Керівники лікеро-горілчаних компаній заявляють, що чергове підвищення акцизів на алкоголь загрожує повним розвалом галузі.

За словами директора асоціації «Укрводка» Івана Жолнера, за 8 місяців 2009 року підприємствами горілчаної галузі вироблено лікеро-горілчаної продукції на 8% менше, ніж за відповідний період 2008 року. Тим часом, уже в липні-серпні місяці зафіксовано зниження обсягів виробництва майже на 60%. У першому півріччі горілку виробляло 61 підприємство, а в серпні — тільки 35, повідомив Жолнер.

Вже зараз керівники банків відмовляються коментувати питання кредитування й заборгованості алкогольних компаній.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Банки можуть стати каталізатором банкрутств найбільших алкогольних виробників. Збільшені платежі за акцизами поставлять під питання обслуговування кредитів горілчаними компаніями. Наразі банки, страхуючи ризики, значно підвищили свої вимоги до виробників — більш ніж на 50% збільшили ставки кредитування, посилили вимоги до застав. Крім того, скоротилася кількість банків, здатних кредитувати великий бізнес.

Як повідомляв УНІАН, із 1 липня 2009 року акцизну ставку на спирт підвищено з 21,5 грн. до 34 грн. за 1 літр. До кінця року ставка акцизу на 100% спирт може зрости до 50 грн. за 1 літр.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео